Taraftarımıza Sesleniyorum | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Taraftarımıza Sesleniyorum
 • Savaş DenizAşula
  • Savaş Deniz Aşula
  • savasasula@gmail.com
  • 25 Temmuz 2017 - 13:26:48

Geçen sezon başında ve ortasında Eto’o ismi Beşiktaş ile anılıyordu. Bu sene futbolcumuza kancayı Fenerbahçe taktı ama bu sefer iş ciddi. Bana göre Eto’o gidici. Eto’o gidince de maçların seyir keyfi kalmayacak. Çünküsporcumuz hem centilmen hem çevik hem de zeki. Yüce Atatürk’ün sevdiği sporcu tarifinin ta kendisi. İlerlemiş yaşına rağmen süper ligin bir numaralı takımları peşinden koşuyor. Bu niye böyle oluyorgelin biraz irdeleyelim.

A.V.M. ’lerde mal satan firmalar, resmen indirim olmamasına rağmen öylesine formüller bulmuşlar ki alış veriş yaparken sizi ‘indirim var ben mağazacıyı kazıkladım’ hissine kaptırarak ürünsatıyorlar. Hem de marka mağazalar bunu yapıyor. Örnek verirsek tanesi 200 TL.’den iki tişört aldınız,mağazacı size 400 TL.’likalış verişe bedava ayakkabı alma hakkınız doğdu diyor. Bedava ayakkabıyı alınca ikişer yüzliradan ikidepantolon alınca tekrar bir 400 TL. bedava hakkınız doğdu diyor.Bu böyle katlanarak gidiyor.Sonuç olarak o gün cebinizden 2000TL. çıktığı halde siz 4000 TL.’lik alışveriş yaptım diye seviniyorsunuz.Hâlbuki firma overdiğiniz ikibin liradan zaten olağanüstü karını yapıyor,yapmasa AVMde barınamaz.

Bu köşeden iki senedir kombine fiyatlarını cazip hale getirin ve üç yıllık üç grup halinde yukarıdaki satış örneğini verdiğimversiyonlarla taraftara arz edin diye göğsümü yırttım. Yine aynı tas aynı hamam. Kombineler bir yıllık, cazibesi yok, fiyatlar büyük takımlara oranla düşük tutulmuş. Hâlbuki benim önerdiğim sistemde kombinesatışları Antalyaspor var oldukça devam ediyor. Çünkü üç yıl hiç bitmiyor. Birinci sene geçti mi ikinci senenin başında ikinci üç yıl üçüncü senenin başında üçüncü üç yıl başlıyor.

Şimdi bunları niye yazdım. Kardeşim lafa gelince hepimiz ‘Eto’o bizim her şeyimiz’ diyoruz. O zaman lafta kalmayacak Eto’o için her şeyi yapacaksın. Arda Turan Galatasaray’dan Barçaya on milyon avroya gitti.Ertesi gün imzayı atarken sözleşmesine 25 milyon avroyu getiren Arda’yı alır ibaresini koydular. Sende aynısını yapacaktın, Eto’o’nun sözleşmesine 25 milyon avroyu getiren Eto’o’yu alır maddesini koyduracaktın. Böylece Eto’o’nun satışı gündeme gelince hemen Eto’o’nun yıllık alacağını iki misline çıkarıp futbolcuyu memnun ederek elinde tutacaksın veya kulüp menfaatine satıp 25 milyon avroyu kasana koyacaksın. Kulüp yönetmek çocuk oyuncağı değil.Futbol artık sektörü aştı endüstri oldu. Gelelim Eto’o’nun yıllık kazancını iki misline çıkaran para nerede sorusuna. Para izah ettiğim kombine satışlarında. Çünkü senin kombine satışın sonsuza kadar devam edecek ve her günkasana para yağacak. İşte o zaman sana ‘Atıf’ı vereyim üzerinede biraz para koyayım Eto’o’yu bana ver diye saçma sapan tekliflerle hiç kimse gelemez’. İşte buna strateji diyorlar. Böyle stratejik hatalar yaparsandaha çok üzülürsün ve üzersin.

Beşiktaş maçının kritiğinde buluşmak üzere hoşça kalın.

 • Etiketler
 • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz