Sünnet uyarısı | Körfez Gazetesi
Müze Gecesi gezisi

Müze Gecesi gezisi

Küçülüyoruz

Küçülüyoruz

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

CHP’den İnce’ye destek kampanyası

Kapan heyecanlandırdı

Kapan heyecanlandırdı

Vezneler hafta sonu açık

Vezneler hafta sonu açık

Sünnet uyarısı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 7 Eylül 2017 - 12:21:35
Sünnet uyarısı

      ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Demre Devlet Hastanesi’nde yaz döneminde 153 çocuk sünnet edildi. Demre Devlet Hastanesi Başhekimi ve genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Murat Kazım Kazan, sünnetin önemli bir cerrahi müdahale olduğunu söyledi. Okulların kapanmasıyla birlikte ailelerin sünnet hazırlıklarını yaptığını belirten Op. Dr. Murat Kazım Kazan, 2017 yaz sezonu boyunca 153 […]

 

 

 

ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Demre Devlet Hastanesi’nde yaz döneminde 153 çocuk sünnet edildi. Demre Devlet Hastanesi Başhekimi ve genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Murat Kazım Kazan, sünnetin önemli bir cerrahi müdahale olduğunu söyledi. Okulların kapanmasıyla birlikte ailelerin sünnet hazırlıklarını yaptığını belirten Op. Dr. Murat Kazım Kazan, 2017 yaz sezonu boyunca 153 çocuğun sünnet işlemini gerçekleştirdiklerini belirtti. Dr. Kazan, hastanede çocuklar başta olmak üzere ailelerin de sevincini ve gururunu somutlaştırmak için sünnet işlemi sonrası çocuklara ‘Cesaret Belgesi’ verdiklerini kaydetti. Dr. Kazan, “Amacımız hastanenin Sosyal Hizmet Birimi ile birlikte, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan sünnet kavramı ile ilgili çocuklarımızı motive etmek ve aileleri de gururlandırmaktır” dedi.

 

HASTANE ORTAMINDA YAPIN

 

Sünnetin ideal yaşının oldukça tartışmalı bir konu olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Kazan, “Genelde doğumdan sondaki ilk 6 ay içinde (sağlık açısından erken sünnet gerekliliği yok ise) veya 6 yaş sonrası sünnet işleminin yapılması önerilmektedir. Sünnet işlemi çocuğun üzerinde hem fiziksel hem psikolojik sonuçları olan, cerrahi bir müdahaledir. Bu sebeple hastane ortamında steril bir şekilde tecrübeli bir hekim tarafından yapılması uygun olacaktır” diye konuştu. (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz