Sponsorlu CHP kulisleri | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’  iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

Sponsorlu CHP kulisleri
Sponsorlu CHP kulisleri

Geçen hafta sosyal medyada “Antalya Siyaset Gündemi” diye bir sayfa peyda oldu. Sponsorlu, yani paralı paylaşımlarla kısa sürede siyaset pazarına yayıldı. İlginç iddialar ve kulisler paylaşıyorlar. Ama bir algı operasyonu olduğu da ortada. Yine de kayda değer bilgiler var. CHP tandanslı bu sayfada AKP kulisleri de yer alıyor ki, ortaya karışık bir toparlama yapmakta fayda […]

Geçen hafta sosyal medyada “Antalya Siyaset Gündemi” diye bir sayfa peyda oldu. Sponsorlu, yani paralı paylaşımlarla kısa sürede siyaset pazarına yayıldı. İlginç iddialar ve kulisler paylaşıyorlar. Ama bir algı operasyonu olduğu da ortada. Yine de kayda değer bilgiler var. CHP tandanslı bu sayfada AKP kulisleri de yer alıyor ki, ortaya karışık bir toparlama yapmakta fayda var. Mesela “CHP Antalya’da kimler kimlerle?” başlıklı bir paylaşım yapıldı. Üstelik birinci bölümü olduğu belirtildi bu paylaşımın. Şöylesi bilgiler var: “Deniz Baykal’a yakın kadroların Büyükşehir adayı henüz bilinmemekle beraber Muhittin Böcek’e soğuk durmayacağı da söylentiler arasında. Baykal ekibi, il başkanı adayı olarak büyük oranda Tuncay Ercenk üzerinde netleşmiş durumda. Son günlerde kulislerde il başkanlığı için ismi sıkça dillendirilen bir isim Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer. Vahap Tuncer’in arkasında ise Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal-Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan ittifakı olduğu söyleniyor”.

Vahap Tuncer etrafında ittifak

Niye? “Garip Erdoğan-Ümit Uysal ittifakının hesapları ise Ahmet Kumbul’un ilçe başkanlığına devam etmesi noktasında. Bu şekilde Muratpaşa ve Kepez delegesinin gücünü arkalarına alarak, aktif siyaset içinde görev almamış bir isim olan Vahap Tuncer’e ili kazandırabileceklerini düşünüyorlar. Bu hamle aslında Çetin Osman Budak’ın Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığına karşı da yapılan ufak bir hamle. Böylece Budak’a bir fren konulmuş olacak. Aynı zamanda Muhittin Böcek’e karşı da bir zafer kazanılmış olarak değerlendirilecek. Budak yapısı gereği parti içi işlere müdahil olmayı sevmiyor. O yüzden en çok ısınan adaya destek vereceği aşikâr. Uysal- Erdoğan ittifakı bunu da hesaplıyor olabilirler. Fakat şöyle bir gerçek var ki, Vahap Tuncer ismi Ahmet Kumbul veya Mustafa Erdem’e göre örgütte tanınırlığı ve kabulü çok zor bir isim. Karşı adayın eski milletvekili Tuncay Ercenk olacağı düşünülürse, Antalyalı olmayan Vahap Tuncer’in merkez dışında alacağı destek de büyük soru işaretleri barındırıyor”.

Servet Yıldız nereye koşuyor?

Sonra da, “İl başkanlığı noktasında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la ‘Vahap Tuncer’ isminde anlaşan Garip Erdoğan’ın Kepez İlçe Başkanlığında kalmaya razı olduğu” iddia edildi. Oysa bu henüz doğru bir bilgi değil. Muhtemelen Servet Yıldız’ın ilçe başkan adayı olarak ortaya çıktığı iddiasına dayandırılıyor. Bunu ben de yazmıştım, ama Garip Erdoğan arayarak, Servet Yıldız’ın kendisi dışında hareket etmediğini söyledi. Yani birlikte çalışıyorlarmış. Bu da Garip Erdoğan’ın il başkanlığı iddiasının halen sürdüğü, bu durumda ilçe başkanlığına Servet Yıldız’a bırakacağı anlamına geliyor. Garip Erdoğan’ın hayali olan Kepez Belediye Başkanı adaylığında da Servet Yıldız’ın ilçe başkanlığı hesap dahilinde.

AKP’den Bekir Asri kulisleri

Bir başka iddia da Konyaaltı’na ilişkin: “Muhittin Böcek gelişmeleri sessizce izliyor. Konyaaltı’nda İlhan Buğdaycı ile seçime girilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Muhalifler ise Cengiz Kaçar ismine yoğunlaşacak gibi duruyor. Konyaaltı’ndaki yarışın şiddeti il yarışının belirleyici etkenlerinden biri olacak”. Bu genel olarak doğru bir analiz. Ama Muhittin Böcek’in gelişmeleri sessizce izlediği kısmı ise inandırıcı değil. Konyaaltı sınırlarını aşan bir dolu atraksiyonun içinde olduğu kulislere yansıyor. Neyse bir de AKP kulisi var: “AKP’de il başkanlığı için Bekir Asri’nin ismi öne çıkmaya devam ediyor. Menderes Türel-Hakan Tütüncü arasındaki savaş il başkanlığı seçimlerine de yansıyacak. Mevlüt Çavuşoğlu ve Hüseyin Avşaroğlu faktörleri Bekir Asri’nin referandumda güç kaybeden Rıza Sümer ve Menderes Türel ikilisine baskın geleceğinin göstergesi olarak yorumlanıyor”.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz