Söz de karar da milletin | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Söz de karar da milletin
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 27 Ekim 2017 - 11:46:13
Söz de karar da milletin

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 Kasım’da halk oylamasına sunulacak 23 kilometrelik 3’üncü Etap Raylı Sistem Hattı Projesi’ne Antalyalıların ‘evet’ demesi halinde yılbaşında kazmayı vuracaklarını belirterek, “Söz de karar da milletin” dedi. Başkan Menderes Türel, 5 Kasım Pazar günü 23 mahallede referandumla halkın tercihine sunulacak ve 149 milyon Euro’ya mal olması beklenen 3. Etap […]

 

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 Kasım’da halk oylamasına sunulacak 23 kilometrelik 3’üncü Etap Raylı Sistem Hattı Projesi’ne Antalyalıların ‘evet’ demesi halinde yılbaşında kazmayı vuracaklarını belirterek, “Söz de karar da milletin” dedi.

Başkan Menderes Türel, 5 Kasım Pazar günü 23 mahallede referandumla halkın tercihine sunulacak ve 149 milyon Euro’ya mal olması beklenen 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Meltem- Bayındır Mahalle Toplantısı gerçekleştirdi. Antalya’nın yönetimine 2004 senesinde talip olduğunda “Dünyadaki bütün çağdaş ve modern şehirlerde ne varsa daha fazlası Antalya’da olacak” dediğini hatırlatan Başkan Türel, “2004-2009 yılları arasında Antalya’yı ilk kez 11 km’lik Kepezaltı Santral mahallemizden Meydan’a kadar uzanan raylı sistem hattı ile tanıştırdık. Bu dönemde de yine Meydan’dan Havaalanı ile birlikte Aksu’ya uzanan 18 km’lik bir hattı 5 buçuk ay gibi bir sürede adeta dünya rekoru kırarak tamamladık. Antalya’yı çevreleyen, mevcut hatları tamamlayıcı 3’üncü Etap Raylı Sistem Hattı’na kentimizin ihtiyacı olduğu kaçınılmaz. 3.5 senede gerekli hukuki, kanuni izinleri almak suretiyle inşaat aşamasına getirmeyi başardık” diye konuştu.

KATILIM BEKLİYORUZ

İlk etap raylı sistem hattını yapıyorken halkın biraz mustarip olduğunu ancak kullanmaya başlayıp nimetlerini görünce fikrinin değiştiğini belirten Türel, “2. Etap raylı sistemimizi buna benzer bir referandumla güzergah üzerindeki 22 mahallemizde sorduğumuzda, büyük katılım sağlayan halkımızın yüzde 98.42’si ‘evet biz bu raylı sistemi istiyoruz’ dedi. Biz de kolları sıvadık 5.5 ayda dünya rekoruna imza atarak o güzergahı tamamladık” dedi. Meltem ve Bayındır’ın da aralarında olduğu 23 mahallede, 5 Kasım Pazar günü 08.00- 17.00 saatleri arasında 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili halk oylaması yapacaklarını kaydeden Başkan Türel, vatandaşlar ‘raylı sistemi yapabilirsiniz’ derse projeyi süratle hayata geçireceklerini belirterek şöyle devam etti: “Böylelikle, İstanbul, Ankara, İzmir’den sonda en uzun raylı sistem ağına sahip kent olacağız. Varsak’tan, Kepezaltı’ndan, Meltem’den bindiğinizde ister Kalekapısı, ister Işıklar, ister Havaalanı, ister Eğitim Araştırma Hastanesi, ister adliye, ister üniversite, ister Atatürk Hastanesi (SSK), isterseniz de Aksu. Nereye isterseniz bir aktarmayla raylı sistemle rahatlıkla ulaşabilir hale geleceksiniz. 3. Etap Raylı Sistem Hattı toplamda 23 km. Nostalji tramvayı dediğimiz Işıklar’dan Müze’ye kadar gelen hattı da yenileyip, bir gidiş bir geliş hatta dönüştürüyoruz. O tarihi vagonlardan kurtarıp modern çağdaş araçlara kavuşturuyoruz.” (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz