Sırada AGİD mi var? | Körfez Gazetesi
Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk

Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk

İş dünyası ve gençler bir araya geliyor

İş dünyası ve gençler bir araya geliyor

Temsilciler buluştu

Temsilciler buluştu

Kosova heyetinden Başkan Gül’e ziyaret

Kosova heyetinden Başkan Gül’e ziyaret

TÜRKKEP ailesi Antalya’da buluştu

TÜRKKEP ailesi Antalya’da buluştu

Sırada AGİD mi var?
Sırada AGİD mi var?

FETÖ’nün Antalya’daki amiral gemisi AKDİM’e yapılan operasyon hakkında elimizde fazla detay yok. Birkaç isim dışında kimlerin gözaltında olduğunu bile bilmiyoruz. Ama AKDİM denilince ilk akla gelenler dışarıda. Yani bir vakitler Antalya alemlerinde ‘AKDİM danışma kurulu üyesi’ diye dolaşanlardan, hava atanlardan bahsediyoruz. Bu ‘Danışma Kurulu’nun resmi bir karşılığı yok. Dernekler İl Müdürlüğü’ne bildirilmesi zorunlu olan organlar […]

FETÖ’nün Antalya’daki amiral gemisi AKDİM’e yapılan operasyon hakkında elimizde fazla detay yok. Birkaç isim dışında kimlerin gözaltında olduğunu bile bilmiyoruz. Ama AKDİM denilince ilk akla gelenler dışarıda. Yani bir vakitler Antalya alemlerinde ‘AKDİM danışma kurulu üyesi’ diye dolaşanlardan, hava atanlardan bahsediyoruz. Bu ‘Danışma Kurulu’nun resmi bir karşılığı yok. Dernekler İl Müdürlüğü’ne bildirilmesi zorunlu olan organlar arasında yer almıyor. O nedenle bildirilmemiş. Ama mesela FETÖ’nün Antalya’daki çatı davası diye adlandırılan Rasanet Gençlik Vakfı iddianamesinde örgütün Antalya imamı firari Hasan Tarık Şen, ‘açık kaynaklara’ dayanılarak ‘AKDİM danışma kurulu’ üyesi olarak anılıyor. AKDİM’in resmi üye kayıtlarında ise adına rastlanmıyor. Fakat Hasan Tarık Şen’in AKDİM’i karargah olarak kullandığını sağır sultan bile biliyor. Nitekim AKDİM’deki o meşhur çini duvar önü masada ağırladığı konukların fotoğrafları sosyal medyada, suç duyurularında, milletin elinde dönüp dolaşmakta. Kimler gelip geçmemiş ki o masadan?

 

Cemaatin Antalya’daki finansman ayağı

 

Cemaat’in Antalya’daki bir diğer adresi ise Antalya Girişimci İşadamları Derneği (AGİD). Örgütün finansman ayağı olan bu derneğin de henüz kapısı çalınmadı. Bugün, yarın çalınacağı konuşuluyor. Eğer duyumlarımız doğru çıkarsa FETÖ’yle mücadele noktasında ciddi bir adım atılacak demektir. Çünkü AGİD diğer odaklar gibi ‘çaycının, çorbacının, sürahi tutanın’ derneği değil. Örgütün kaymak tabakasının, para babalarının, ihale ağalarının derneği. FETÖ’nün ekonomik, sosyal, bürokratik gücünü, devletin bütün kapılarını sonuna kadar açma kudretini, memleketin her yerine sızmış cüssesini kullanarak zenginliğine zenginlik, egemenliğine egemenlik katan bu besleme sermayenin, yerden bitme patronların, her yol mubah sülüklerin anlatacağı çok şey olmalı.

 

FETÖ’cü sermayenin merkez komitesi

 

Çünkü para neredeyse oraya çöreklendiler, kaynak neredeyse oraya çöktüler. Kendilerinden olmayana su bile vermeyen, yaşam hakkı tanımayan, engeli, çengeli, tekmeyi basan bu tosuncukların arkasında da ‘FETÖ’nün işadamı mütevelli heyeti’ var. Önde kardeşler, yeğenler; arkada amcalar, ağabeyler duruyor. AGİD bir tür staj yeri yani. FETÖ’cü sermayenin Antalya’daki beyni, merkez komitesi, şer odağı, Rasanet Vakfı iddianamesinde de anlatıldığı gibi ‘işadamı mütevelli heyeti’. Çömezleri ise AGİD’e postalamışlar. Ne çömezlere, ne de baronlara dokunan yok. Öyle olunca da halkın kafasında bin bir türlü soru. Aslında tek soru: Parası olan korunuyor, gariban içeri mi tıkılıyor? Bu algıyı güçlendirecek bir dolu örnek var ortada. En başta da Kadir Topbaş ve Bülent Arınç’ın damatları. Şüphe bulutlarını dağıtacak örnek ise pek yok gibi. Bilen varsa söylesin.

 

Süvari’nin ilanları hangi adrese çıkıyor?

 

Bu arada Antalya medyasının kahir çoğunluğu, ortada bu kadar zengin bir malzeme varken, meydan FETÖ belgeleri, bilgileri, iddianamelerinden geçilmez hale gelmişken niye hiç işlemiyor, haber yapmıyor, üstüne gitmiyor sorusuna da kısacık değinelim. Çünkü Türkçe Olimpiyatları’na methiyeler döşemiş, AKDİM’in yemeklerinde zıkkımlanmak için takla atmış, Toros okullarında çocuk okutmak için ağabeylerine yalvarmış, vıcık vıcık yağ sızan yorumlar, yazılar, haberler döşenmiş ciddi bir güruh var ortada. FETÖ’nün dağıttığı nimetlerden yararlanmamış, kursağından Cemaat lokması geçmemiş gazeteci pek yok gibi. O nedenle sütre gerisinde pusmuş bekliyorlar. FETÖ’nün muktedir olduğu dönemlerde yerel TV kanallarına verilen Süvari Yemekçilik, Uluslararası Antalya Üniversitesi, Toros Koleji ilanlarının izi sürülse, bir vakitler ekranlarda süzüm süzüm süzülenler, genel yayın yönetmeniyim diye kasılanlar ortaya çıkar ki; ‘iklim değişir, Akdeniz olur’.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz