Şenlik havasında kermes | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Şenlik havasında kermes
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 3 Kasım 2017 - 16:15:03
Şenlik havasında kermes

    KEPEZ ilçesindeki Hüseyin Ak İlkokulu’nda okulun eksiklerinin giderilmesi için kermes düzenlendi. Hüseyin Ak İlkokulu Aile Birliği Tertip Komitesi’nce okulun bazı ihtiyaçlarının masrafının karşılanması amacıyla 1200 öğrencisi bulunan okulun bahçesinde kermes düzenlendi. Kermesin açılış törenine Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de katıldı. ÇOCUKLARA GÜVENİYORUZ Okulun halk oyunları ekibinin renkli […]

 

 

KEPEZ ilçesindeki Hüseyin Ak İlkokulu’nda okulun eksiklerinin giderilmesi için kermes düzenlendi. Hüseyin Ak İlkokulu Aile Birliği Tertip Komitesi’nce okulun bazı ihtiyaçlarının masrafının karşılanması amacıyla 1200 öğrencisi bulunan okulun bahçesinde kermes düzenlendi. Kermesin açılış törenine Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.

ÇOCUKLARA GÜVENİYORUZ

Okulun halk oyunları ekibinin renkli gösterisiyle başlayan kermesin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Muhemmed Çayırlı, “Kermesimiz, Cumhuriyet Şenlikleri çerçevesinde gerçekleşti” dedi. Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek ise “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Vatanımıza, devletimize, milletimize hayırlı insanlar olarak yetiştirmek hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımıza çok güveniyoruz, geleceğe daha iyi umutlarla bakıyoruz” diye konuştu.

EV YAPIMI YİYECEKLER

Konuşmaların ardından okulun müzik bölümü öğrencileri, öğretmenlerinin çaldığı bağlama eşliğinde türküler söyledi, şiirler okudu. Öğretmen, veli ve öğrenciler, orkestranın çaldığı oyun havaları eşliğinde oyunlar oynadı. Kermeste, öğrenci velisi annelerinin evlerinde hazırladıkları pasta, börek, dolma, pilav, tatlı ve daha birçok çeşit yiyecek, ev yapımı meyve suyu içecekler satışa sunuldu, mangalda köfte pişirildi, ekmek arasında satıldı. Köfteden almak isteyenler uzun kuyruk oluştu. Ev yapımı nefis yiyecekler, okul bahçesini dolduranlardan yoğun ilgi gördü. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz