Sanatçının hayvan sevgisi | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Sanatçının hayvan sevgisi
Sanatçının hayvan sevgisi

SERAMİK sanatçısı Suna Sönmez, çamuru şekillendirip dekoratif süs eşyaları ürettiği atölyesinde, 8 köpek ve 6 kediye ev sahipliği yapıyor. Gençlik Mahallesi 1326’ncı Sokak’ta açtığı Anka Sanat Seramik Heykel Atölyesinde çamura şekil veren, rengârenk duvar panoları ve dekoratif süs eşyaları üretip seramik eğitimi veren Suna Sönmez, hayvanseverliğiyle dikkati çekiyor. GEREKÇE OLMAZ Evinde de kedi, köpek, kuş […]

SERAMİK sanatçısı Suna Sönmez, çamuru şekillendirip dekoratif süs eşyaları ürettiği atölyesinde, 8 köpek ve 6 kediye ev sahipliği yapıyor. Gençlik Mahallesi 1326’ncı Sokak’ta açtığı Anka Sanat Seramik Heykel Atölyesinde çamura şekil veren, rengârenk duvar panoları ve dekoratif süs eşyaları üretip seramik eğitimi veren Suna Sönmez, hayvanseverliğiyle dikkati çekiyor.

GEREKÇE OLMAZ

Evinde de kedi, köpek, kuş besleyen Suna Sönmez, atölyesinin bahçesinde sokak hayvanlarına yer açtı. Hayvanları besleyen, hasta olanları tedavi ettiren Suna Sönmez, bakımlarını üstlendiği köpeklere ‘Garip’, ‘Efe’, ‘Karabaş’, ‘Tosun’, ‘Bulut’, ‘Şans’, ‘Şımarık’, ‘Yağmur’, kedilere de ‘Nazlı’, ‘Zarife’, ‘Sarıkız’, ‘Zeytin’, ‘Çirkin’ ve ‘Yumak’ isimlerini verdi. Belediyeden sokaktaki belli noktalara kedi-köpek evleri koymasını da isteyen Suna Sönmez, “Hava soğudu, yağmurlu- fırtınalı günler başladı. Hayvanların korunabilecekleri yerleri yoktur” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz