Sanat sezonunun ilk operası ‘Carmen’ | Körfez Gazetesi
Turnuva sona erdi

Turnuva sona erdi

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Kazak basın heyeti Antalya’yı ziyaret etti

Maruldan servet kazanıyor

Maruldan servet kazanıyor

MATSO’dan muz paneli

MATSO’dan muz paneli

‘Milli judocuya dayak’  iddiasına soruşturma

‘Milli judocuya dayak’ iddiasına soruşturma

Sanat sezonunun ilk operası ‘Carmen’
Sanat sezonunun ilk operası ‘Carmen’

      ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), 2017- 2018 sanat sezonunda Bizet’in ünlü ‘Carmen’ operasını sahneleyecek Yeni sanat sezonunu 23 Eylül Cumartesi günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde vereceği konserle açacak olan ANTDOB, 28 Eylül Perşembe Saat 20.00’da ise librettosu Ludovic Halevy- Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan ‘Carmen’ operasını […]

 

 

 

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), 2017- 2018 sanat sezonunda Bizet’in ünlü ‘Carmen’ operasını sahneleyecek

Yeni sanat sezonunu 23 Eylül Cumartesi günü Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde vereceği konserle açacak olan ANTDOB, 28 Eylül Perşembe Saat 20.00’da ise librettosu Ludovic Halevy- Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan ‘Carmen’ operasını sahneleyecek. Sezonun ilk operasında, Don Jose adlı muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkı ve bu aşkın cinayetle biten sonu anlatılıyor. Eser, 30 Eylül Cumartesi saat 15.00’da tekrar izleyici karşısına çıkacak. Eserde, ANTDOB orkestrasını şef Alexandru Samoila, ANTDOB korosunu Mahir Seyrek, ANTDOB çocuk korosunu Esra Serbest yönetecek. Eserin dekoru Çağda Çitkaya, kostümleri Alev Tol, ışıkları Müfit Özbek ve koreografisi ise Mehmet Sipahi tarafından hazırlandı.

BİLET FİYATLARI

Eserde, ‘Carmen’ rolünü ANTDOB Müdürü Sibel Kızılateş, ‘Don Jose’ rolünü Koray Damcıoğlu, ‘Escamillo’ rolünü Arda Aktar, ‘Micaela’ rolünü Nurdan Küçükekmekçi, ‘Zuniga’ rolünü Taner Ölçen, ‘Morales’ rolünü Onur Alpaslan, ‘Frasquita’ rolünü Serap Demirhan Işık, ‘Mercedes’ rolünü Seçil Eyilikeder, ‘Lillas Pastia’ rolünü Selahattin Denizsümüren, ‘Le Dancairo’ rolünü Ümit Burak Tekinay ve ‘Le Remendado’ rolünü Devrim Demirel canlandıracak. Eserin bilet fiyatları 20 ve 30 TL olarak belirlendi. Sanatseverleri biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edebilecek. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz