Polonya’nın bağımsızlığı Antalya’da kutlandı | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

Polonya’nın bağımsızlığı Antalya’da kutlandı
Polonya’nın bağımsızlığı  Antalya’da kutlandı

POLONYA’nın bağımsızlığını kazanmasının 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Antalya’da ‘Bağımsızlığın Kadınları’ adlı sergi açıldı. Muratpaşa Belediyesi, Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği işbirliğinde Aydın Kanza Parkı’nda açılan serginin kurdelesini Belediye Başkanı Ümit Uysal, Polonya Büyükelçiliği Maslahatgüzar Birinci Müsteşar Robert Rokicki, elçilik başkâtibi Ewa Horoszewicz, konsolos Patry Woszczek, Dışişleri Bakanlığı Büyükelçisi ve […]

POLONYA’nın bağımsızlığını kazanmasının 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Antalya’da ‘Bağımsızlığın Kadınları’ adlı sergi açıldı. Muratpaşa Belediyesi, Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Antalya Polonyalılar Kültür ve Eğitim Derneği işbirliğinde Aydın Kanza Parkı’nda açılan serginin kurdelesini Belediye Başkanı Ümit Uysal, Polonya Büyükelçiliği Maslahatgüzar Birinci Müsteşar Robert Rokicki, elçilik başkâtibi Ewa Horoszewicz, konsolos Patry Woszczek, Dışişleri Bakanlığı Büyükelçisi ve Antalya Temsilcisi H. Avni Aksoy, Polonya’nın Antalya Fahri Konsolosu Sururi Çorabatır birlikte kesti.

PARÇAMIZ OLDU

Polonya Büyükelçiliği Maslahatgüzar Birinci Müsteşar Robert Rokicki, Polonya’nın bağımsızlığına kavuşmasında kadın ve erkeklerin bireysel katkıları olduğunun altını çizdi. Rokicki, kutlamalara destek veren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, büyükelçilik, konsolosluk görevlilerine, Polonyalılar Derneği’ne teşekkür etti. Belediye Başkanı Ümit Uysal da Polonya’nın Avrupa’nın tam kalbinde bir ülke olduğunu söyledi. Dünyada çok az ulusun bağımsızlık mücadelesi verdiğini kaydeden Başkan Uysal, “Bunlardan biri de Polonya’dır. Türkiye, Polonya’nın bağımsızlık mücadelesine hep destek olmuştur. O yıllarda, bağımsızlık için savaşan Polonyalıların bir kısmı Türkiye’ye yerleşti, bizim birer parçamız oldu. Dostluk ve kardeşliğimizin yüzyıllarca sürmesini diliyorum” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz