Özel bireylere özel program | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Özel bireylere özel program
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 14 Temmuz 2017 - 09:00:33
Özel bireylere özel program

ANTALYA’da Dr. Günseli- Dr.Bülent Akınsal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin, ‘AB Ülkelerinde Zihinsel Engellilerin Ahşap ve El Sanatları Mesleki Eğitimleri ile İş ve İstihdam Çalışmalarının İncelenmesi’ amacıyla hazırladığı Erasmus + projesi tamamlandı. Engelli bireylere eğitim veren Dr. Günseli- Dr.Bülent Akınsal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Altıntaş, İtalya ve İspanya’dan paydaşlarla hazırladıkları ‘AB Ülkelerinde Zihinsel […]

ANTALYA’da Dr. Günseli- Dr.Bülent Akınsal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin, ‘AB Ülkelerinde Zihinsel Engellilerin Ahşap ve El Sanatları Mesleki Eğitimleri ile İş ve İstihdam Çalışmalarının İncelenmesi’ amacıyla hazırladığı Erasmus + projesi tamamlandı. Engelli bireylere eğitim veren Dr. Günseli- Dr.Bülent Akınsal Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Altıntaş, İtalya ve İspanya’dan paydaşlarla hazırladıkları ‘AB Ülkelerinde Zihinsel Engellilerin Ahşap ve El Sanatları Mesleki Eğitimleri İle İş ve İstihdam Çalışmalarının İncelenmesini başarıyla tamamladıklarını söyledi.
OLUMLU REFERANS

Projenin amacı ve içeriği hakkında bilgi veren Altıntaş, okulun öğretmen ve öğrencilerinin Avrupa ülkelerinde özel eğitim alanında ve özel gereksinimi olan bireylerin istihdamı konusunda mesleki eğitim almalarının hedeflendiğini kaydetti. Öğretmen ve öğrencilerin 2’er hafta boyunca ayrı ayrı gruplar halinde İspanya ve İtalya’daki kuruluşlara gittiğini anlatan Hüseyin Altıntaş, “Öğrenci ve öğretmenlerimiz burada ahşap ve el sanatları mesleki eğitim çalışmalarına katıldı. Mesleki ve sosyal açıdan kendilerini geliştirme imkanı buldu. Bu kuruluşlarda özellikle zihinsel engelli bireylere verilen mesleki eğitim çalışmaları inceleyerek bu eğitimlerin yöntemleri, çevresel ve fiziksel şartları, mesleki eğitimlerin zihinsel engelli bireylere sağladığı iş ve istihdam odaklı sosyal ve ekonomik kazanımlar konusunda bilgi ve tecrübe edindiler. Bu projemizdeki çalışmalarımız ve etkinliklerimizin bundan sonra yapılacak projeler için olumlu yönde referans olmasını hedeflemekteyiz” dedi. (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz