Oyuncak müzesine rekor ziyaretçi | Körfez Gazetesi
Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Yerli tatilci, planlamayı seçime göre yaptı

Manavgat, turizmden  4 milyar dolar gelir bekliyor

Manavgat, turizmden 4 milyar dolar gelir bekliyor

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Başkan Uysal, Korkuteli’nde

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Yeni pasaportlara Antalya’dan 2 fotoğraf

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Bademağacı ve Dağbeli’ne toplu taşıma

Oyuncak müzesine rekor ziyaretçi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 10 Ekim 2017 - 10:50:43
Oyuncak müzesine rekor ziyaretçi

  KEPEZ Belediyesi tarafından Dokuma Park içinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni bir haftada 32 bin kişi ziyaret etti Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Dokuma Parkı içerisinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’nin yoğun ilgi gördüğünü söyledi. İlk haftada 32 bin kişinin müzeyi ziyaret ettiğine değinen Başkan Tütüncü, özellikle hafta sonu girişte uzun kuyruklar oluştuğunu kaydetti. Cumartesi günü […]

 

KEPEZ Belediyesi tarafından Dokuma Park içinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni bir haftada 32 bin kişi ziyaret etti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Dokuma Parkı içerisinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’nin yoğun ilgi gördüğünü söyledi. İlk haftada 32 bin kişinin müzeyi ziyaret ettiğine değinen Başkan Tütüncü, özellikle hafta sonu girişte uzun kuyruklar oluştuğunu kaydetti. Cumartesi günü yaklaşık 3 bin 500, pazar günü ise yaklaşık 5 bin kişinin müzeyi ziyaret ettiğini dile getiren Başkan Tütüncü, Antalya’nın dört bir yanından her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği müzenin 15 Ekim’e kadar ücretsiz olacağını söyledi.

VATANDAŞIN TAKDİRİ

Ziyaretçi ilgisiyle rekora imza atan müzenin yetişkinleri geçmişlerine götürürken çocuklara da çocukluğunu yaşattığını anlatan Tütüncü, “Ziyaretlerimde bu eserin mutluluğunu vatandaşlarımızla birlikte yaşıyorum. Bizi motive ediyorlar. Bu motivasyonla daha büyük hayaller kurmak gibi bir fırsatı yaşıyoruz. Bu da yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

TOPLAM 25 TEŞHİR ALANI VAR

Saat 10.00 ile 19.00 arasında hizmet veren müze, pazartesi günleri kapalı. Dokuma Fabrikası’nın kreşi olarak hizmet vermiş olan 4 bin metrekarelik binada, 750 m2 teşhir alanı var. Düzenlenen 15 salonda, 15 ayrı temada sergi ile birlikte koridorlarında farklı temalarda 10 vitrin de yer alıyor.

BİNLERCE YILLIK OYUNCAKLAR

Yaklaşık 8 bin objenin sergilendiği müze eski okul sınıfı, ahşap oyuncaklar, deniz, arabalar, istasyon, Anadolu geleneksel oyuncakları, esnaf sokağı, masal odası, Kaleiçi sokağı, peluş oyuncaklar, yap-boz odası, Anadolu oyuncak tarihi gibi temalarda salonlar yer alıyor. Anadolu oyuncak tarihi teşhirinde, bu coğrafyada var olmuş medeniyetlerden kalma binlerce yıllık oyuncakların taklitleri dikkat çekiyor.

PARKI DA İLGİ ÇEKİYOR

Çocuklar bu sergilerin yanı sıra, müzenin özel tasarımlı parkında vakit geçirmekten büyük keyif alıyor. İçinde bir asırlık zeytin ağacı gibi özel tasarımlı peyzaja sahip parkta, çizgi kahramanların renkli heykelleri bulunuyor. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz