Ormana Üzüm Festivali başlıyor | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Ormana Üzüm Festivali başlıyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 24 Ağustos 2017 - 12:13:39
Ormana Üzüm Festivali başlıyor

    İBRADI’da, bu yıl 50’ncisi düzenlenecek Ormana Üzüm Festivali 26 Ağustos’ta yapılacak   Düğmeli evleriyle turizme hizmet veren Ormana Mahallesi’nde düzenlenecek 50. Üzüm Festivali, Ormana Merkez Camii’nde mevlit okunmasıyla başlayacak. Öğle yemeğinin ardından kervan yürüyüşü ile devam edecek festival kapsamında çeşitli yarışmalar yapılacak. Üzüm yarışmasının yanı sıra çocukların da çeşitli gösteriler yapacağı festivalde, Murat […]

 

 

İBRADI’da, bu yıl 50’ncisi düzenlenecek Ormana Üzüm Festivali 26 Ağustos’ta yapılacak

 

Düğmeli evleriyle turizme hizmet veren Ormana Mahallesi’nde düzenlenecek 50. Üzüm Festivali, Ormana Merkez Camii’nde mevlit okunmasıyla başlayacak. Öğle yemeğinin ardından kervan yürüyüşü ile devam edecek festival kapsamında çeşitli yarışmalar yapılacak. Üzüm yarışmasının yanı sıra çocukların da çeşitli gösteriler yapacağı festivalde, Murat Başaran ve Ankaralı Ayşe de konser verecek. Festival hakkında bilgi veren Ormana Mahalle Muhtarı Fikret Canbaş, Ormana’nın meşhur çavuş üzümünü tatmak isteyenleri festivale davet etti. Festivalin 26 Ağustos’ta 50’inci kez düzenleneceğini belirten Canbaş, festivalde farklı kültürel etkinliklerle tanıtmak istediklerini dile getirerek, şunları söyledi:

SAKLI KALMIŞ CENNET

“Antalya’nın saklı kalmış cennet köşelerinden biri olan Ormana, el değmemiş doğası, 1000 metre rakımı, tertemiz havası, Eynif Ovası’ndaki yılkı atları ve tarihi düğmeli evleriyle hayran bırakıyor. İmece ruhunu günümüzde de kaybetmemiş Ormana, dayanışma içerisinde el birliğiyle festivali organize ediyor. Festival muhtarlığı liderliğinde hazırlanıyor ve bağ bozumu dönemine denk geliyor. Bu festivalde geleneğimizi, göreneğimizi, bizi var eden değerleri yaşatacağız.” Festival koordinatörlerinden Tolga Özgüven ise “Bölgede birbirinden güzel festivaller var. Kimileri özellikle gidilmeyi hak ediyor, kimileri ise yolunuz düşmüşken uğramayı. Özellikle gidilmeyi hak eden festivalindendir Ormana Üzüm Festivali” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz