Operada ‘Yolanta’ gecesi | Körfez Gazetesi
Eski başkana sürpriz tören

Eski başkana sürpriz tören

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Operada ‘Yolanta’ gecesi
Operada ‘Yolanta’ gecesi

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, 17 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00’de Çaykovski’nin ‘Yolanta’ operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri, Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu. Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan, dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanan eserin koro […]

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi, 17 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.00’de Çaykovski’nin ‘Yolanta’ operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri, Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu. Tükçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan, dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek.

ETKİLİ PARÇALAR

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan ‘Yolanta’nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

ROL ALANLAR

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde ‘Yolanta’ rolünü Nurdan Küçükekmekçi, ‘Vaudémount’ rolünü Göksay Yaran, ‘Réne’ rolünü Tuncay Kurtoğlu, ‘Robert’ rolünü Onur Alpaslan, ‘İbn-Hakia’ rolünü Melih Tepretmez, “Bertrandö rolünü Emre Akyurt, “Alméricö rolünü Atay Ergezen, “Martaö rolünü Gülçin Gültekin, “Brigittaö rolünü Sinem Seçil Baddal ve ‘Laura’ rolünü Pınar Tekol canlandıracak. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz