OFM’de sağlığına kavuştu | Körfez Gazetesi
Şarampol’de şenlik var

Şarampol’de şenlik var

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

ATSO heyetinden nezaket ziyaretleri

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Öykü Ödülleri sahipleri belli oldu

Tütüne çapraz denetim

Tütüne çapraz denetim

Uyuşturucu operasyonu

Uyuşturucu operasyonu

OFM’de sağlığına kavuştu
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 4 Temmuz 2017 - 10:54:53
OFM’de sağlığına kavuştu

  4 yıldır Alanya’da profesyonel fotoğrafçılık yapan Hollandalı Hubert Derkx Özel OFM Antalya Hastanesi’nde olduğu göz ameliyatı ile sağlığına kavuştu.   Hollanda’dan gelip Alanya’ya yerleşen, 4 yıldır Alanya’da profesyonel fotoğrafçılık yapan Hubert Derkx’in ameliyatını, Özel OFM Antalya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Burak Bilgin gerçekleştirdi. Derkx’in sağ gözünde görme kaybı şikayeti ile hastaneye […]

 

4 yıldır Alanya’da profesyonel fotoğrafçılık yapan Hollandalı Hubert Derkx Özel OFM Antalya Hastanesi’nde olduğu göz ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

 

Hollanda’dan gelip Alanya’ya yerleşen, 4 yıldır Alanya’da profesyonel fotoğrafçılık yapan Hubert Derkx’in ameliyatını, Özel OFM Antalya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Burak Bilgin gerçekleştirdi. Derkx’in sağ gözünde görme kaybı şikayeti ile hastaneye başvurduğunu söyleyen Bilgin, sol gözünde de retina problemi yaşayan hastanın pars plana vitrektomi cerrahisi ile sağlığına kavuştuğunu anlattı. Hastaya yapılan tedaviyi anlatan Doç.Dr. Burak Bilgin, “Bize sağ gözünde görme kaybıyla başvurdu. Hubert Derkx, sol gözünde daha önce retina problemlerinden dolayı az gören bir hastaydı. İyi gören gözünde de son zamanlarda görme kaybı yaşayınca hastanemize başvurdu. Muayene ve tetkiklerinde de gördük ki, Hubert’in İdiopatik Maküler Delik dediğimiz, sarı noktanın ortasında oluşan, bir deliği vardı. Bu durum, merkez görmesini kötü etkiliyordu. Bu neden önemli, çünkü Huber Derkx’in mesleği fotoğrafçılık. Görmesi sayesinde hayatını kazanıyor ve Türkiye’de yaşayan bir Hollanda vatandaşı. Bunun için görmesi çok azaldığı için görmesinden çok muzdaripti. Ve onun maküler deliğini kapatmak için Pars Plana Vitrektomi cerrahisi yaptık. Çok başarılı bir operasyon oldu. Hastanın görme seviyesi, yapılan işlemle üst düzeye çıktı ” diye konuştu.

 

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

OFM Antalya Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Burak Bilgin, idiopatik maküler delik hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi. Cerrahi operasyon ile sağlığına kavuşan Hubert Derkx’in sorunu erken fark ettiğini, bu sebeple yapılan cerrahinin olumlu sonuçlandığını dile getiren Bilgin, benzer görme kusuru yaşayan hastaların, vakit kaybetmeden uzman doktora başvurması gerektiğine dikkat çekti. Bilgin, “Görme ile ilgili herhangi bir şikayeti olan bir hastanın, mümkün olan en kısa sürede, uzman bir hekime başvurması gerekiyor. Bazı göz hastalıklarında zaman kaybı olduğunda maalesef her zaman olumlu sonuçlar alınamıyor” diye konuştu.

PERSONELİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Kendisini görme kaybından kurtaran doktor ve hastane çalışanlarına, fotoğraflarını çekerek teşekkür eden Hollandalı Hubert Derkx, düşüncelerini dile getirdi. Alanya’da profesyonel fotoğrafçılık yaparak geçimini sağladığını söyleyen Derkx; “Fotoğraf çekerken sağ gözümde görme kaybı olduğunu fark ettim. Bu beni çok rahatsız etti. İşimi yapamaz oldum. Özel OFM Hastanesi’ne tedavi için geldim. Buradaki hizmet ve karşılamadan çok çok memnun kaldım. Doktorum Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Burak Bilgin, operasyonla yaşadığım sorunu çözdü. Çok mutluyum. Hem eskisi gibi görebiliyorum hem de işimi yapabiliyorum.   Hastane personeline ve doktoruma kendimce teşekkür etmek istedim. Ne yapabilirim diye düşündüm; aklıma onların fotoğraflarını çekerek teşekkür etmek geldi” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz