Ne olacak bu CHP’nin halleri? | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Ne olacak bu CHP’nin halleri?
Ne olacak bu CHP’nin halleri?

CHP kulislerini birkaç gün boşladık diye sitem ediyor okuyucu. “Madem öyle, işte böyle” deyip dalalım yine partinin derinliklerine. Eski il başkanlarından Ömer Melli’nin adının yine gündeme geldiğini birçok kişi benden duydu. Ömer Melli isminin öylesine ortaya atıldığını düşünenler vardır muhtemelen. Aslında hiç de öyle değil. Melli ismi etrafında son derece ciddi bir çalışma var. Mesela […]

CHP kulislerini birkaç gün boşladık diye sitem ediyor okuyucu. “Madem öyle, işte böyle” deyip dalalım yine partinin derinliklerine. Eski il başkanlarından Ömer Melli’nin adının yine gündeme geldiğini birçok kişi benden duydu. Ömer Melli isminin öylesine ortaya atıldığını düşünenler vardır muhtemelen. Aslında hiç de öyle değil. Melli ismi etrafında son derece ciddi bir çalışma var. Mesela Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in adı geçiyor bu destek grubunun içinde. Bir başka isim de Mustafa Yılmaz. Mustafa Akaydın döneminde CHP’den Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan işadamı Mustafa Yılmaz’ın Ömer Melli’yi desteklediği konuşuluyor. Yani hiç de yabana atılacak bir gelişme değil.

Buğdaycı’nın ‘özgül ağırlığı’

Laf lafı açmışken Konyaaltı taraflarında da sözümüzü bir dolandıralım. Konyaaltı’yla ilgili her analizimizde mevcut ilçe başkanı İlhan Buğdaycı’yı belediye başkanı Muhittin Böcek’in hanesine yazıyoruz. Arayıp sitem etti geçenlerde. “Benim bir özgül ağırlığım var” dedi. Bunu şu şekilde yorumlamak gerekiyor: Konyaaltı delegelerini kalemi eline alıp Muhittin Böcek tek başına yazmayacak. Tabanda ciddi bir karşılığı olduğunu söyleyen Buğdaycı’nın listeler üzerinde belli bir inisiyatifi olacak. Rakiplerine de seslenen İlhan Buğdaycı, partinin mahalle örgütlerini, temsilciliklerini kendi yönetiminin kurduğunu, ilçe başkan adaylarının bu altyapı üzerinde çalıştıklarını hatırlatıyor. Buğdaycı cephesindeki bakış açısı bu.

CHP’nin içindeki Aydınlık

Tabii bütün bu kulislerin üzerine ‘Adalet Kurultayı’ geldi kuruldu. Aydınlıkçıların ve onların CHP’deki uzantılarının yürüttüğü “Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganı engellendi” vaveylası tutmadı. Fakat bu palavraya inanan o kadar çok CHP’li çıktı ki, akıl alır gibi değil. İlk fırsatta partisine tokadı basmaya hevesli ne kadar şahıs varmış kenarda, köşede bekleyen. Sorsanız, en bir CHP’li de onlardır yani. Aydınlık ve CHP’deki uzantıları misyonlarını yerine getiremeyince yandaş medya meseleye el attı. Kampta içki içenlerin videosu piyasaya sürülünce CHP’nin genel merkez yöneticileri bile hopladı yerinden. İçki içenler ve onları çeken şahıs tespit edilip kamptan kovuldu. Kılıçdaroğlu bile partiden atılacaklarını söyledi. Evet, ortada bir parti suçu var. Kurultayda asla içki içilmeyeceği yönündeki parti emrine rağmen bu serkeşliği yapanlar cezalandırılabilir. Gerçi ben böylesi bir parti anlayışına çok uzağım; ama CHP’nin de tüzüğü gereği böyle bir hakkı var. Lakin niye bunun çığırtkanlığı yapılıyor, niye iktidar partisi malzeme yaptı diye kelleler kesiliyor; anlamak mümkün değil.

İçki içenlere adalet yok mu?

En iyisi benim yerime, gazeteci dostumuz Cevat Korkmaz konuşsun, o anlatsın bari meseleyi: “Eskiden salaş meyhanelerin baş köşesine Atatürk’ün fiyakalı bir fotoğrafı asılırdı. Akşamcılarla Gazi arasında sessiz bir ittifak vardı sanki. Rakı kadehleri peş peşe yuvarlanırken, kutsanmış olmanın rahatlığıyla koyu sohbetler parlatılırdı. Yıllarca karşı çıkan olmadı. Atatürk’ün rakılı, sigaralı, kahveli pozları kanıksanmıştı. CHP, Çanakkale’de içki içen partilileri ihraç etmeye hazırlanıyor. Atatürk’ün o meşhur akşam sofralarından eksik etmediği rakı da yolun sonuna geldi böylece. CHP, pek sahiplendiği geleneklerinden birine veda ediyor. Neden! Kurultayla gündem yaratma avantajını Ak Parti’ye kaptırdılar… İki gündür nasıl bastırıyorlar görüyorsunuz.  Bildiğimiz CHP gene defansta. Gol atma dertleri yok; başka gol yememek için kapanıyorlar”. Yani CHP’de içki içenlere adalet yok.

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz