Müzeyi renklendiren sergi | Körfez Gazetesi
Konyaaltı Belediyespor şampiyon

Konyaaltı Belediyespor şampiyon

Hacıcaferoğlu’ndan TSYD’ye ziyaret

Hacıcaferoğlu’ndan TSYD’ye ziyaret

30 bin liralık altın çaldı düşünce yakalandı

30 bin liralık altın çaldı düşünce yakalandı

Hırsızlık şüphelilerine operasyon

Hırsızlık şüphelilerine operasyon

Kanalizasyon kazısında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Kanalizasyon kazısında göçük: 1 ölü, 1 yaralı

Müzeyi renklendiren sergi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 7 Ağustos 2017 - 12:28:31
Müzeyi renklendiren sergi

      RESSAM Gamze Aktan ve ressam annesi Melahat Aktan eserlerinin yer aldığı karma sergisi açıldı. Yeryüzünün Yüzleri Projesi kapsamında ‘Renklerimiz ve Hayallerimiz’ adı verilen sergi Antalya Müzesi’nde açıldı. Sergide, ‘Gamze’nin Yorumu’ sloganıyla üretilen yağlıboya soyut resim, rölyef çalışması dekoratif maske, polimer kilden takı çalışmaları yer alıyor. Sergideki eserler sanatseverler ve müze ziyaretçilerinden yoğun […]

 

 

 

RESSAM Gamze Aktan ve ressam annesi Melahat Aktan eserlerinin yer aldığı karma sergisi açıldı. Yeryüzünün Yüzleri Projesi kapsamında ‘Renklerimiz ve Hayallerimiz’ adı verilen sergi Antalya Müzesi’nde açıldı. Sergide, ‘Gamze’nin Yorumu’ sloganıyla üretilen yağlıboya soyut resim, rölyef çalışması dekoratif maske, polimer kilden takı çalışmaları yer alıyor. Sergideki eserler sanatseverler ve müze ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Polimer kilden yaptığı takı tasarımlarıyla dikkati çeken Gamze Aktan, tiyatro oyunları için de dekor tasarlıyor. İrlanda’nın başkenti Dublin’deki NCAD Güzel Sanat Fakültesi’nde eğitim alan Aktan, farklı sanat projelerine imza atıyor.

15 AĞUSTOS’A KADAR AÇIK

Aktan, “En büyük hayalim, kendim gibi ressam olan annemle birlikte sergi açmaktı. Bu hayalimin gerçekleşmesi heyecanımı bir kat daha artırdı, sanatıma daha da sımsıkı sarıldım” dedi. Ressam Melahat Aktan ise sanat çalışmalarında doku oluşturmaya, ‘kadın’ ve ‘özgürlük’ temalarına önem veriyor. Gamze- Melahat Aktan ikilisine ait 30 tablo, 100’den fazla polimer kilden takı tasarımı ve maskın yer aldığı 15 Ağustos Salı gününe kadar açık kalacak. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz