Muratpaşa'da 15 Temmuz sergisi | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Muratpaşa’da 15 Temmuz sergisi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 15 Temmuz 2017 - 09:00:41
Muratpaşa’da 15 Temmuz sergisi

MURATPAŞA İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz konulu resim sergisi açıldı. Işıklar Öğretmenevi’ndeki serginin açılışına Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Ümit Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke katıldı. Sergide Muratpaşa’da bulunan okulların lise bölümlerinin kompozisyon ve şiirleri, ilkokul […]

MURATPAŞA İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz konulu resim sergisi açıldı. Işıklar Öğretmenevi’ndeki serginin açılışına Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Ümit Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke katıldı. Sergide Muratpaşa’da bulunan okulların lise bölümlerinin kompozisyon ve şiirleri, ilkokul öğrencilerinin de 70 resmi bulunuyor. Serginin açılışında konuşan Başkan Uysal, 15 Temmuz menfur ve kanlı darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle yaptığı açıklamada temellerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı Türkiye Cumhuriyeti’yle milleti bir arada tutan bağın birçok sınavdan geçtiğini ve her sınavdan daha da güçlenerek çıktığının altını çizdi.
TEK VÜCUT OLMALIYIZ
Başkan Uysal, şunları söyledi: “Bu önemli sınavlardan biri de geçen yıl 15 Temmuz’da gerçekleşmiştir. FETÖ terör örgütünün darbe girişimine karşı 248 insanımız şehit düşmüş, 2 bin 196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Demokrasi yolunda verdikleri mücadelede, hayatını kaybedenlerin anıları önünde saygıyla eğiliyor, 15 Temmuz’da menfur ve kanlı darbe girişiminde bulunanları bir kez daha lanetliyorum. Koşullar ne olursa olsun, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve adalet vazgeçilmezimizdir. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temel üzerinde demokrasisini ve toplum düzenini, muasır medeniyetlerin de üzerine çıkacak düzeye taşıyacaktır. Bunu da, bu tip menfur girişimlere karşı hep birlikte, tek vücut olarak itinayla koruyacaktır.” (DHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz