Muhittin Böcek ‘evet’ mi diyecek? | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

Muhittin Böcek ‘evet’ mi diyecek?
Muhittin Böcek ‘evet’ mi diyecek?

CHP’den Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dün sosyal medya hesabında, “Fuarı gezerken Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü ve AESOB Başkanımız Adlıhan Dere ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik” diye yazdı. 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda ‘keyifli sohbet’ edilen her iki isim de AKP’li. Fuara gitmeden önce de belediyenin kreş öğrencileriyle ağaç dikti. “Antalya Şoförler ve […]

CHP’den Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dün sosyal medya hesabında, “Fuarı gezerken Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü ve AESOB Başkanımız Adlıhan Dere ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik” diye yazdı. 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda ‘keyifli sohbet’ edilen her iki isim de AKP’li. Fuara gitmeden önce de belediyenin kreş öğrencileriyle ağaç dikti. “Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’ın ev sahipliğinde Porto Bello Otel Taksi Durağı esnafımızın sofrasına konuk olduk. AESOB Başkanımız Adlıhan Dere de bizleri yalnız bırakmadı. Esnafımıza ‘Uğur Böceği’mizle geldik. Hayırlı işler diledik” diye yazdı bir ara. Paragraf bitmeden yeniden hatırlatalım. AESOB Başkanı Dere AKP’lidir. Dünün kısa özeti böyle.

AKP’lilerle bol bulamaç pozlar

Perşembe günü de, “Antalya Karadenizliler Derneği Başkanı Halis Ekşi ve yeni yönetimini misafir ettik. Dernek Başkanımız Halis Ekşi ve yönetimine başarı dileklerimizi sunduk” notuyla fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta AKP Büyükşehir Belediye Meclis Grubu Sözcüsü Bahattin Bayraktar pişmiş kelle gibi sırıtıyordu. Neyse aynı gün içinde ANFAŞ’ta yapılan 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’le bir araya geldi de sosyal medya hesabında biraz CHP havası esti. Çünkü hemen öncesinde AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bir yanında, Kepez Belediye Başkanı Tütüncü ise diğer yanında poz vermişti.

Referandumu ağzına bile almadı

Çarşamba akşamı Falez Lions Kulübü’nün aylık olağan toplantısındaydı. Sabiha Gökçen’i rahmetle andı. Salı günü Antalya Mardinli İşadamları Derneği’ne (ANTMİAD) konuk oldu. Dernek Başkanı Mehmet Poyraz ve yönetime ‘ev sahipliği ve misafirperverliği’ için teşekkür etti. Oraya gitmeden önce de Yaşlılar Haftası nedeniyle belediyenin düzenlediği etkinlikte konuştu. Referandumla ilgili hiçbir şey söylemedi. Nevruz ve Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’yle ilgili mesajlar yayınladı. Aşık Veysel’i yad etti. Tayfun Talipoğlu’na rahmet diledi. İçinde ‘hayır’ geçmedi. Antalya Doğu ve Güney Doğu İşadamları Derneği (ADGİAD) üyeleriyle buluştu. Yanında CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan oturuyordu. “19 ilçe içinde her seçimde birinci oldum. Bugüne kadar hiç siyaset yapmadan çalışmalarımızı gerçekleştirdik” dedi. Referandumu ağzına bile almadı. ‘İyi haftalar’ diledi.

‘Siyaset yapmayacağız’ siyaseti

Pazar günü, “Galibiyeti kaçırsak da stadyumu dolduran 30 bin Antalyaspor taraftarını yürekten kutluyorum” mesajı yayınladı. “Haydi Antalyam, şimdi şehrimizin takımının yanında olma zamanı” dedi. Alanyaspor’u da unutmadı. Boynuna bordo kazak dolayarak verdiği pozda da “mutlu pazarlar” yazıyordu. Brigitte Moonen’in işletme sahibi olduğu Pas Sage Cafe’nin açılışını gerçekleştirdi. Allah var, orada “Hayırlı olsun” dedi. 18 Mart’ta, 1 Kadın Hareketi Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Emek Pazarı’nın açılışında kurdele kesti. Çanakkale Zaferi’ni hatırlatarak, “Siyaset yapmayacağız, ama Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun yolunda da ilerlemeye devam edeceğiz” demekle yetindi. Kurdeleyi keserken yanında CHP Konyaaltı İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı vardı, ama o da sesini çıkartmadı. Mevlide katıldı. Koza TV’den paylaşımlar yaptı. Bu arada partilileri, yani CHP’liler dağ tepe dolaşıyor, anayasa değişikliğine ‘hayır’ çalışması yapıyordu. Belediye başkanları da öyle… Mesela Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ilçelere gidiyor, toplantılarda konuşuyor, paneller düzenliyor, oradan oraya koşturuyordu. ‘Hayır Cephesi’nin her üyesi, her rengi, her kesimi de öyle. Bir tek Muhittin Böcek hariç. ‘Evet’ mi diyor yoksa?

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz