Modern şehirleşmenin temeli Gaziler’de atıldı | Körfez Gazetesi
İbradı’da kick boks heyecanı

İbradı’da kick boks heyecanı

Konyaaltı ilgi görüyor

Konyaaltı ilgi görüyor

Sanatçılar işbirliği yapacak

Sanatçılar işbirliği yapacak

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Kamyonet takla attı: 4 yaralı

Kamyonet takla attı: 4 yaralı

Modern şehirleşmenin temeli Gaziler’de atıldı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 23 Ekim 2017 - 11:57:27
Modern şehirleşmenin temeli Gaziler’de atıldı

    KEPEZ Belediyesi’nin kültürel ve sosyal anlamda modern şehirleşmeye örnek olan Gaziler Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Kepez’de köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinden biri olan Gaziler Mahallesi yeni bir şehircilik hizmeti ile tanıştı. Kepez Belediyesi Gaziler Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine muhtarlar, meclis üyeleri, ilçe teşkilatı ile çok […]

 

 

KEPEZ Belediyesi’nin kültürel ve sosyal anlamda modern şehirleşmeye örnek olan Gaziler Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Kepez’de köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinden biri olan Gaziler Mahallesi yeni bir şehircilik hizmeti ile tanıştı. Kepez Belediyesi Gaziler Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine muhtarlar, meclis üyeleri, ilçe teşkilatı ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Törende Gaziler Mahalle Muhtarı Yıldıray Baka, köyden mahalleye dönen Gaziler’e ihtiyacı olan sosyal yaşam merkezini kazandırdığı için Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

 

YATIRIMCI BELEDİYE KEPEZ

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşların eğitim, sağlık, spor, kültür, sanat ve sosyal etkinlik gibi farklı alanlardaki bir çok ihtiyacını karşılayacak olan tesisin sözünü tutarak temelini attıklarını söyledi. Temel atma töreninde Kepez Belediyesi’nin yatırımlarına ve 2018 yılı planlamasınada değinen Başkan Tütüncü, “2018 bütçemiz 327 milyon Türk Lirası olarak belirlendi. Bu bütçenin yüzde 41’ini bu yıl da yatırımlara ayırıyoruz. Son sekiz yılda, dönemimizde yapmış olduğumuz bütün bütçelerde yüzde 40’ın altına hiç düşmeyen belediyemizin bu yılki bütçesi de yatırıma yönelik bir bütçedir. Görevi devraldığımız günden bu güne yüzde 152 büyüme ile Kepez’in 1’ini 3 yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

SOSYAL VE SPOR ALANI

 

Gaziler Mahallesi’ne kazandırılacak tesisin bahçesinde futbol, basketbol ve voleybol sahaları, yaşlıların gün içerisinde vakitlerini geçireceği kıraathane ile kır düğünü alanı, kadınlara yönelik meslek edindirme ve hobi kursları, çocuklara etüt merkezleri, kütüphane, çok amaçlı salon ve belediye tahsilat veznesi bulunacak. Mimari yapısı oldukça şık olan yeni merkez, sosyal, kültür, sanat ve eğitimde yapılan hizmetlerin tek noktada toplandığı bir nokta olarak hizmet verecek. Bünyesinde bir de aile hekimliği bulunacak merkezin 2018 yılında hizmete açılması planlanıyor. (DHA)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz