Mızıkacılar çocukları güldürecek | Körfez Gazetesi
Dolu karpuzu da vurdu

Dolu karpuzu da vurdu

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

Balık ağına dolanan  kedi yavruları kurtarıldı

Balık ağına dolanan kedi yavruları kurtarıldı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kediyi güvenlik kurtardı

Mızıkacılar çocukları güldürecek
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 2 Ekim 2017 - 11:41:32
Mızıkacılar çocukları güldürecek

    ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), çocukları ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı müzikal oyunla keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Hainz Wunderlıch’ın yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçeye çevirdiği, İstanbul DOB sanatçısı Esra Tütüncüoğlu’nun sahneye koyduğu, müziklerini ise Franz Josef Breuer’in hazırladığı ‘Bremen Mızıkacıları’, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde Yarın saat 11.00’de sahnelenecek. Koreografisini Kürşat Kılıç’ın, ışık efektlerini Mustafa […]

 

 

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB), çocukları ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı müzikal oyunla keyifli bir yolculuğa çıkaracak. Hainz Wunderlıch’ın yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçeye çevirdiği, İstanbul DOB sanatçısı Esra Tütüncüoğlu’nun sahneye koyduğu, müziklerini ise Franz Josef Breuer’in hazırladığı ‘Bremen Mızıkacıları’, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde Yarın saat 11.00’de sahnelenecek. Koreografisini Kürşat Kılıç’ın, ışık efektlerini Mustafa Eski’nin, dekorunu Ömer Gündüz’ün, kostümlerini de Gazal Erten’in hazırladığı müzikal oyunda Sinem S. Baddal (Mırnav), Toygarhan Atuner (Eşek), E. Hüseyin Uğur (İbikli), Baturalp Bilgili (Karabaş), Ferdi Uslu (Jens), Müge Günaydın (Nine), Ş. Baha İşler (İrikıyım), Gülçin Gültekin (Ufaklık), Cüneyt İ. Erdoğan (Polis) rollerinde sahneye çıkacak.

ESERİN HİKÂYESİ

Sahipleri tarafından evden atılan eşek, köpek ve horoz, Bremen’e gidip müzisyen olmaya karar veriyor. Yolda hırsızlar tarafından evlerinden kovulmuş Jens ve Nine’siyle karşılaşıyor. Kendileri gibi evsiz kalmış bu insanlara yardım etmeye karar veren sevimli dostlar, hırsızları Nine’nin evinden kovup, müzisyen olmak için Bremen’e gitmeye çalışıyor. Macera bundan sonra başlıyor. Çocukların neşeli bir gün yaşatacak olan ‘Bremen Mızıkacıları’nın 7.5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinde ve www.biletiva.com internet adresinde satışa çıkarıldı. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz