Mitolojik semboller sergisi | Körfez Gazetesi
Alanya’da orman yangını

Alanya’da orman yangını

Dev yılbaşı ağacını çocuklar süslüyor

Dev yılbaşı ağacını çocuklar süslüyor

Böyle bir şeyi hatırlamıyorum

Böyle bir şeyi hatırlamıyorum

Başkan Tütüncü, öğrencilerle buluştu

Başkan Tütüncü, öğrencilerle buluştu

Eski mezunlar iş hayatını anlattı

Eski mezunlar iş hayatını anlattı

Mitolojik semboller sergisi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 22 Kasım 2017 - 12:10:22
Mitolojik semboller sergisi

      ÖĞRETMEN ressam Ayşe Eser Şahin, kendisine özgü teknikle ürettiği ve mitolojik sembollerden oluşan resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.   Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılan ‘Mitsel Bir Hayal Dünyası’ adlı serginin kurdelesini Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Uysal Diler, Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, galeri müdürü Aysun Davulcu, ressam […]

 

 

 

ÖĞRETMEN ressam Ayşe Eser Şahin, kendisine özgü teknikle ürettiği ve mitolojik sembollerden oluşan resim çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

 

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılan ‘Mitsel Bir Hayal Dünyası’ adlı serginin kurdelesini Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Uysal Diler, Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, galeri müdürü Aysun Davulcu, ressam Ayşe Eser Şahin birlikte kesti. Emel Sevgi Taner İlkokulu’nda halen öğretmenlik yapan Ayşe Eser Şahin, ilk kişisel resim sergisini açmanın heyecanını ve gururunu yaşadı. Resim sanatıyla öğrencilik yıllarında tanışan, karakalemle resim çizmeye başlayıp, suluboya ile devam eden Şahin, son yıllarda mitolojik sembollere merak sardı.

HİKAYELERLE BÜYÜDÜK

Ayşe Eser Şahin, öğretmen babasının anlattığı mitolojik hikâyelerle büyüdüğünü, bu yüzden mitolojik sembollere ilgisinin arttığını söyledi. Şahin, “Özellikle Yunan ve Mısır mitolojisinden çok etkilendim, yakından ilgilenip tarihsel semboller üzerinde çalıştım. Sembolleri tuvallerime aktarıp tarihseverlerle buluşturmayı hedefledim” dedi. Sergilediği her eserinin hikâyesini de yazan Ayşe Eser Şahin, mitolojik resimlerini önce kalemle çizdi, suluboya ile renklendirdi, üzerine de akrilik boya kullandı. Şahin’in gizemli eserlerinden oluşan sergisinde 50 tablo yer aldı. Büyük ilgi gören sergi 29 Kasım Pazartesi gününe kadar açık kalacak. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz