MarkAntalya satışa çıkarıldı | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

MarkAntalya satışa çıkarıldı
MarkAntalya satışa çıkarıldı

ANTALYA’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2016 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin kayyum olarak atandığı MarkAntalya AVM, 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedel üzerinden satışa çıkarıldı. Antalya 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile kentteki en büyük alışveriş […]

ANTALYA’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2016 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin kayyum olarak atandığı MarkAntalya AVM, 1 milyar 278 milyon 900 bin lira muhammen bedel üzerinden satışa çıkarıldı. Antalya 5’inci Sulh Ceza Hakimliği, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile kentteki en büyük alışveriş merkezi MarkAntalya’yı da bünyesinde barındıran MLC Döner Gıda Et ve Et Ürünleri Restoran Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne, TMSF’nin kayyum olarak atanmasına karar verdi.

İKİ YILDIR KAYYUM’DA

Antalya’nın en büyük alış veriş merkezi MarkAntalya’yı da içinde bulunduran iki şirketin yaklaşık iki yıldır kayyum olarak yönetimini devralan TMSF, dev alışveriş merkezini satışa çıkardı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş.’nin malik olduğu Tahılpazarı Mahallesi Şarampol Caddesi’nde bulunan MarkAntalya AVM işletmesinin 1 milyar 278 milyon 900 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarıldığı kaydedildi.

İHALE SÜRECİ

Satış ilanında, ihalenin 5 Haziran 2018 günü saat 11.00’de TMSF’nin İstanbul Eseptepe Büyükdere Caddesi’ndeki konferans salonunda kapalı zarf usulü verilecek tekliflerin açılmasıyla başlayıp, açık artırma usulüyle devam edeceği belirtildi. İhaleye katılmak isteyenlerin, TMSF’nin Ziraat Bankası hesabına 127 milyon 890 bin TL nakit teminat göstermeleri de istendi. İhalenin katılım şartnamesinde, FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında bulunduğuna veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya grup aidiyeti, iltisaki veya irtibatı olan gerçek ve tüzel kişilerde ortaklığı bulunanların ihale sürecine katılamayacağı vurgulandı. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz