Likya Yolu'nda yürüdüler | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Likya Yolu’nda yürüdüler
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 1 Kasım 2017 - 11:29:19
Likya Yolu’nda yürüdüler

    RUSYA’nın St. Petersburg şehrinden gelen bir grup Antalya yakınlarındaki Phaselis Antik Kenti’nden başlayarak Demre İlçesi’ne kadar Likya Yolu’nda yürüdü. Uçakla St. Petersburg’dan Antalya’da gelen 13’ü kadın 19 kişilik grup, otobüsle Phaselis Antik Kenti’ne geçti. Buradan yaya olarak yola çıkan grup 9 günde Likya Yolu’nda yürüyerek, Demre’ye geldi. Burada kamp yapacak grup tekrar otobüsle […]

 

 

RUSYA’nın St. Petersburg şehrinden gelen bir grup Antalya yakınlarındaki Phaselis Antik Kenti’nden başlayarak Demre İlçesi’ne kadar Likya Yolu’nda yürüdü. Uçakla St. Petersburg’dan Antalya’da gelen 13’ü kadın 19 kişilik grup, otobüsle Phaselis Antik Kenti’ne geçti. Buradan yaya olarak yola çıkan grup 9 günde Likya Yolu’nda yürüyerek, Demre’ye geldi. Burada kamp yapacak grup tekrar otobüsle Antalya’ya, oradan uçakla St. Petersburg’a dönecek.

ANILARLA DÖNECEĞİZ

Grubun rehberliğini yapan Andrew Bulmasov, “Daha önce Likya Yolu’nda yürümüştüm. Arkadaşlarıma Likya Yolu’nun güzelliğini anlattım. 19 kişilik bir arkadaş grubu oluşturarak, 9 gün yürüdük. Değişik mesleklerden arkadaşlarımız var. Ben hariç hepsi Türkiye’ye ilk kez geldi. Antalya’dan Demre’ye kadar olan Likya Yolu’ndaki güzellikler bizi büyüledi. Geceleri, dağlarda çadır kurarak geceledik. Hiçbir sorun yaşamadık. Yollarda insanlar bizi ağırladı. Phaselis, Olimpos, Phadiopolis, Arykanda antik kentlerini gördük. Demre’de Noel Baba Anıt Müzesi’ni, Myra, Ardriake, Batık Kent ve Simena antik kentlerini gezeceğiz. Çok güzel anılarla döneceğiz. Gelecek yıl gelerek Likya Yolu’nun kalan bölümünde yürüyeceğiz” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz