Kulis üstüne kulis | Körfez Gazetesi
Türkiye, turist sayan tek ülke

Türkiye, turist sayan tek ülke

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Ulaşım esnafı Muratpaşa’da

Başkan Dere güven tazeledi

Başkan Dere güven tazeledi

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Norveçli kadın evinde ölü bulundu

Alkollü kadından polise tehdit

Alkollü kadından polise tehdit

Kulis üstüne kulis
Kulis üstüne kulis

Diğer Yazıları Hadi hep beraber siyasi kulislerde dolaşalım bugün. İyi Parti’ye bakalım önce. Akşener’in startını verdiği partinin Antalya teşkilatı merak konusu. Kulislerde çeşitli isimler dolaşıyor. Ama en son bilgi MHP eski il başkanlarından Nizamettin Sağır’ın İyi Parti’nin başına geçeceği yönünde. Hatta atamanın gayrıresmi olarak yapıldığı, resmi yazının beklendiği söyleniyor. Gelen bilgiler bununla da sınırlı değil. […]

Diğer Yazıları

Hadi hep beraber siyasi kulislerde dolaşalım bugün. İyi Parti’ye bakalım önce. Akşener’in startını verdiği partinin Antalya teşkilatı merak konusu. Kulislerde çeşitli isimler dolaşıyor. Ama en son bilgi MHP eski il başkanlarından Nizamettin Sağır’ın İyi Parti’nin başına geçeceği yönünde. Hatta atamanın gayrıresmi olarak yapıldığı, resmi yazının beklendiği söyleniyor. Gelen bilgiler bununla da sınırlı değil. Sağır’ın ismi partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak da anılıyor. İkisinden biri mi, yoksa ikisi birden mi, göreceğiz. Fakat il başkanlığı döneminde kök söktüren bir muhalefet sergileyen Nizamettin Sağır’ın İyi Parti’ye ciddi bir rüzgar getireceği, ayağa kaldıracağı da ortada.

Buğdaycı niye adaylıktan çekildi?

Geçelim CHP Konyaaltı’na. Mevcut ilçe başkanı İlhan Buğdaycı’nın yeniden aday olmaktan vazgeçmesi ve Onur Duruk’a yol açması perde arkasında neler yaşandığını da gündeme getirdi. Son dakikaya kadar beyaz listenin adayı olarak gözüken Buğdaycı birden niye çekildi? Bunun karşılığında bir söz mü aldı? Muhtemelen öyle. Kulislere yansıyan bilgilere göre Buğdaycı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten birinci sıra meclis üyeliği istedi. Böcek’in Büyükşehir adayı gösterilmesi durumunda bu paye garanti… Fakat hesap tutmazsa Buğdaycı’nın Büyükşehir belediye meclis üyeliği hayali de suya düşebilir.

CHP Kemer’de Güneş hazırlığı

Yeri gelmişken dün verdiğimiz bir bilgiyi de revize edelim. Hasan Şahin’in CHP Muratpaşa’ya ilçe başkan adayı olduğunu Cumartesi günü açıklayacağını yazmıştık. Program önümüzdeki hafta içine ertelendi. Muhtemelen Çarşamba günü gerçekleşecek. Bir de Kemer’e bakalım. Kemer CHP’de yaşanan kavga herkesin malumu… Mustafa Gül’ün CHP’ye gelmesi bir kesimi rahatsız etti. İlçe yönetiminin büyük kısmı istifa etmesine rağmen işler kitabına uydurularak süreç geçiştirildi. Sonradan yapılan üyelerin bir kısmı yapılan itirazlar sonucu silindi. Fakat bir miktarı da kaldı. Bu arada yeni seçilen delegelerden 3’ünün de disipline sevk edildiği konuşuluyor. Mevcut İlçe Başkanı Erdem Cesur’un karşısına çıkacak isim de belli gibi. İhale eski başkan Umut Güneş’e kalacak. Yani Kemer’de iki adaylı bir yarış olacak.

Kepez’de hiç kimse rahat değil

CHP Kepez’de Servet Yıldız rahatmış gibi davranmakla beraber, Deniz Demiröz de yarıştan çekilmiş değil. Aksine iddiasını sürdürüyor. Orada da en az iki adaylı bir kongre yarışı yaşanır. Bu arada ittifaklar da çok değişken. Beş benzemezin bir araya rahatlıkla gelebildiği görülüyor. Mantıken yan yana durması gerektiğini düşündüğünüz kesimler karşı karşıya gelirken, zıt yönlerde olması gereken unsurlar da birlikte hareket edebiliyor. Tabii bu karışık tablo da birilerinin iştahını kabartmakta… İşin en sonuna gelindiğinde birileri elini iyice güçlendirmiş olarak çıkacaktır; ama tam kaybeden, sıfırlanan kimse de olmaz. Çünkü CHP kongreleri kongrenin yapıldığı gün bitmez, tam aksine bittiği gün başlar. Seçilen ekip de bir güçler ittifakı, bir hesaplar toplamıdır.

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz