Küçülüyoruz | Körfez Gazetesi
Kepez’de yol çalışmaları 

Kepez’de yol çalışmaları 

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Antalya benim evim

Antalya benim evim

Kadınlardan  Çelik’e ilgi

Kadınlardan Çelik’e ilgi

Küçülüyoruz
  • Ana Sayfa » SPOR
  • 24 Mayıs 2018 - 11:42:35
Küçülüyoruz

Geçmişten gelen borçları ve mevcut takımın finansmanını karşılamakta zorlanan Antalyaspor Yönetimi, çareyi küçülmekte buldu. Önümüzdeki sezon düşük maliyetli bir takımda ligde kalmak hedeflenecek   Tarihinin en büyük borç yükü ile karşı karşıya kalan Antalyaspor, 2018-2019 sezonunda küçülmeye gidecek. Mevcut takımdan maliyeti yüksek futbolcularla yollarını ayırmaya hazırlanan kırmızı-beyazlı ekip, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile de ekonomik […]

Geçmişten gelen borçları ve mevcut takımın finansmanını karşılamakta zorlanan Antalyaspor Yönetimi, çareyi küçülmekte buldu. Önümüzdeki sezon düşük maliyetli bir takımda ligde kalmak hedeflenecek

 

Tarihinin en büyük borç yükü ile karşı karşıya kalan Antalyaspor, 2018-2019 sezonunda küçülmeye gidecek. Mevcut takımdan maliyeti yüksek futbolcularla yollarını ayırmaya hazırlanan kırmızı-beyazlı ekip, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile de ekonomik nedenlerdan dolayı yolları ayırmıştı. Hem teknik kadroyu, hem de futbolcu kadrosunu en ucuz maliyetle oluşturmaya çalışan kırmızı-beyazlı yönetim, önümüzdeki sezon için hedefini de ligde kalmak olarak belirledi.

MALİYET DÜŞÜRÜLÜYOR

Takımda maliyeti yüksek futbolcularla görüşen yöneticiler, her oyuncudan yaklaşık yüzde 50 feragat etmesini istiyor. Tekliflerini kabul eden oyuncularla yola devam etmeyi planlayan yönretim, kabul etmeyenleri ise en az maliyetle göndermeyi amaçlıyor. Maliyeti yüksek futbolculardan Maicon, Doukara, Deniz Kadah ve Johan Djourou’dan indirim isteyen yönetim, diğer futbolculara da yeni sözleşme öneriyor. Hamza Hamzaoğlu’nun yerine az maliyetli bir hoca arayışında olan yönetimin, Abdullah Ercan, Mehmet Özdilek ve Şenol Fidan ile temasta olduğu öğrenildi.

KULÜP LİSANSI YOK

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı toplantıda, kulüp lisans ve finansal fair play talimatının aranan sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterleri yönünden incelenen Antalyaspor’a ulusal kulüp lisansı alma hakkı verilmedi. Antalyaspor’un mali durum nedeni ile lisans alamadığı öğrenildi. Sezon başında dünya yıldızlarını transfer ederek bütçesinde büyük açıklar veren Antalyaspor’un, ekonomik küçülme yoluyla borçlarını ödeyip ödeyemeyeceği bilinmiyor.

Hasan Yavaşlar

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz