Küçük görünen ‘Büyük’ işler | Körfez Gazetesi
İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

İki evden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

CHP’ye hayırlı olsun ziyareti

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

Eski özel kalem müdürüne FETÖ gözaltısı

AKP Kumluca’da seçim

AKP Kumluca’da seçim

MMO’da seçim var

MMO’da seçim var

Küçük görünen ‘Büyük’ işler
Küçük görünen ‘Büyük’ işler

“AKP’yi de bizden okuyun” dedik ya, bugün de devam edelim. Boş verin AKP yanaşması, tıktıkçı, besleme gazetecileri; iktidar partisinin Antalya şubesinde ve belediyelerde neler dönüyor biz onlara bakalım. Kulağımıza gelenleri, adresimize ulaşan notları soralım. Mesela dün yarım bıraktığımız AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir’den başlayalım. Söylendiğine göre henüz 33 yaşında, ama 15 milyon civarında serveti […]

“AKP’yi de bizden okuyun” dedik ya, bugün de devam edelim. Boş verin AKP yanaşması, tıktıkçı, besleme gazetecileri; iktidar partisinin Antalya şubesinde ve belediyelerde neler dönüyor biz onlara bakalım. Kulağımıza gelenleri, adresimize ulaşan notları soralım. Mesela dün yarım bıraktığımız AKP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir’den başlayalım. Söylendiğine göre henüz 33 yaşında, ama 15 milyon civarında serveti varmış. Yatırımlarını da Enes Açıkgöz takip ediyormuş. Hatta geçtiğimiz günlerde tartışmışlar. Acaba niye? Dahası da var. İddiaya göre Hasan Bozdemir’in Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi’nden ihale ödemelerini alması yaklaşık 1 saat sürüyormuş. Diğerleri gibi encümen kararı filan beklemiyormuş. Bu bir dünya rekorudur herhalde. Ne diyelim, “Hayaldi, gerçek oldu”.

Kurtcephe kasetinden Büyükşehir’e

Hazır Büyükşehir sularına açılmışken, biraz da oralarda yüzelim. Rektör İsrafil Kurtcephe’nin başını yiyen malum kaset olayında rol alanlardan biri de S.D. isimli kadındı. Kurtcephe’nin ‘özel hayatıyla ilgili ilişkin ve görüntü ifşa etmek’ suçundan yargılandı. Şimdi nerede çalışıyormuş? Söylendiğine göre Büyükşehir Belediyesi’nde. Kurtcephe’ye yapılan kaset şantajıyla FETÖ Akdeniz Üniversitesi’ne tam anlamıyla yerleşmişti malum. O kasetin başrol oyuncularından birinin Büyükşehir’de çalışıyor olması son derece ilginç. Tabii doğruysa. Büyükşehir’le ilgili iddialar bununla da sınırlı değil. Toptancı Hali’nde 25 milyonluk bir açığın örtbas edildiği söyleniyor. Geceleri haldeki kameralar ne hikmetse bozuluyormuş. Tabii o durumda da giren-çıkan belirsiz. Kaç araca makbuz kesildiği de…

Ulaştırma’da ‘Çağdaş’ paslaşmalar

Sorularımıza devam edelim: Ulaşım Daire Başkanlığı’nda 28 kişi neden ayrılmak için dilekçe verdi? Bu toplu istifa girişimine söylendiğine Genel Sekreter Birol Ekici müdahale etmiş. Acaba orada ne oldu? Büyükşehir turumuzda Ulaştırma’ya kadar gelmişken kulağımıza çalınan başka şeyleri de aktaralım. Bu Ulaştırma Daire Başkanlığı’nda Çağdaş Antalyam Derneği üyelerinin ve yöneticilerinin borusu ötüyormuş. Dernek üyelerinden Tarık Ş. bedava bilet işlerini seviyormuş söylendiğine göre. Bir diğer dernek üyesi Burak T. de yol boyama işi yapan firmalarla fazla haşır neşirmiş. Makyol İnşaat mevzularına ise bilahare gireriz. İddialar bunlarla sınırlı değil. Mesela Büyükşehir Belediyesi’nin taşıt ihalesini alan Aydoğan Otomotiv’in arkasında kimler var? 500 liraya kiralanacak araçlar nasıl 10 bin TL’ye kiralandı? Daha doğrusu kaça kiralandı?

Edis kardeşlerin önlenemez yükselişi

Biraz da ASAT’ta dolanalım. Epeydir o taraflara uğramamıştık. Meşhur ‘ASAT mektupları’nı yayınlamamızın üzerinden çok zaman geçti. Fazla derinlere dalmayacağız bu sefer. Bir bakıp geçeceğiz. Şöyle ki: Kredi ve Yurtlar Kurumu eski müdürü Ahmet Sütcü, ASAT’ta Personel Daire Başkanı olarak işe başlamış. Oğlu Orhan Talip Sütcü de AKP il teşkilatının yedek yönetiminde. Ama fotoğraflarda hep ön sıralarda… Ne iş? En son da ANET’e bir uğrayalım. Orada da Edis kardeşler gözümüze takılıyor. Hüseyin Edis, MHP’den Samsun milletvekiliydi. 7 Haziran’da seçildi, 1 Kasım’da seçilemedi. Samsun gazeteleri baya bir taktı bu Edis’e. En son Antalya’ya yerleşeceğini yazdılar. Yerleşti de. Üstelik cillop gibi. Anlatalım: Hüseyin Edis’in Menderes Türel’in kuzeniyle evli olduğu söyleniyor. Yani enişte. İddiaya göre Konyaaltı sahilinin ihale işlerini Hüseyin Edis hukuka uyguluyormuş. Çünkü Sayıştay’dan emekli uzman denetçi. Kardeşi Hasan A. Edis de Antepe’nin taşeronu. Tünektepe’yi ve Zıpzıp Oyun Parkı’nı bu şahıs yapmış. Hasan A. Edis’in oğlu da Milli Parklar’dan Büyükşehir Belediyesi tarafından alınıp ANET’e tahsis edilen Beldidibi’ndeki Atatürk Plajı’nı kiralamış. Oysa Milli Parklar’daki tesisler üçüncü şahıslara devredilemez. Kapiş?

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz