Körfez’e bir ödü daha | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Körfez’e bir ödül daha
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 17 Temmuz 2017 - 08:59:07
Körfez’e bir ödül daha

      BYEGM ödülleri sahiplerini buldu Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) bu yıl 15 Temmuz’un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlediği 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın ödül töreni Ankara’da yapıldı. Röportaj dalında birinciliğe layık görülen gazetemiz muhabiri Müzeyyen Yüce, ödülünü Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldı Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, yerel basının […]

 

 

 

BYEGM ödülleri sahiplerini buldu

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) bu yıl 15 Temmuz’un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlediği 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın ödül töreni Ankara’da yapıldı. Röportaj dalında birinciliğe layık görülen gazetemiz muhabiri Müzeyyen Yüce, ödülünü Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldı

Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, yerel basının milletle iç içe olmasının önemine değinerek şunları söyledi: “Şehrimizde, ilçede, caddede, sokakta, her yerde siz varsınız. O yakınlık içerisinde toplumun gerçekleriyle bire bir temastasınız. Sizler yerelin ruhunu yansıtıyorsunuz. Siyasette yereli ihmal eden asla başarılı olamaz. Basında da bu böyledir. Mahallinde olanı ıskalayan bir basın, ideal bir basın olarak görülemez. Onun için yerel basına güveniyoruz. Fedakârca yaptığınız işleri takdir ediyoruz.”
ÖZEL BİR ÖNEME SAHİP
Basın tarihine bakıldığında, yerel basının, Anadolu basınının özel bir öneminin her zaman olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Aslında Anadolu basını gazi basındır. İstiklal Harbi boyunca Anadolu’da çok büyük işler görmüştür, büyük hizmetler ifa etmiştir. O dönem milletimizin moral değerlerini yüksek tutmak için çok ciddi gayret göstermiştir.” diye konuştu. Yıldırım, kara propagandalara karşı sağlıklı bilgilendirmenin Anadolu basınıyla yapıldığını, dönemin gazetecilerinin top sesleri arasında, çatışma ortamında yayınlarını bin bir zorlukla ama fedakârlıkla sürdürdüklerini anlattı. Zafer kazanılması ve Cumhuriyetin kurulmasının ardından da Anadolu basının halkın ve demokrasinin sesi, savunucusu olmaya devam ettiğinin altını çizen Yıldırım, “Türkiye’de özgürlük alanları sizler sayesinde  gelişiyor ve demokrasimiz sizler sayesinde güçleniyor.” dedi.

YEREL MEDYANIN ÖNEMİ

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından bu yıl 15 Temmuz’un gazeteci şehidi Mustafa Cambaz anısına düzenlenen 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın ödül töreninde konuşan BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, yerel medyanın, demokrasi açısından önemine değindi. Genel Müdür Akarca, Yerel Medya Özendirme Yarışması’nın, ülkemizde yerel medyaya yönelik en eski geleneksel yarışma olduğunu ifade ederek “Yarışma, Genel Müdürlüğümüze verilen ‘Basınla ilgili münasebetlerin düzenlenmesi ve basının güçlendirilmesi için gerekli faaliyetlerde bulunmak’ görevi gereği yapılmaktadır. Yarışmada amacımız,  yerel medyanın gelişimine katkı sağlamak, yerel medya mensuplarının çalışmalarını desteklemek ve basında kaliteyi yükseltmektir.” dedi.

YÜCE’YE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Konuşmaların ardından, 30. Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz özel ödülü ile bütün kategorilerde birinci olan isimlere ödüllerini verdi. Yerel haber dalında birinci olan Mehmet Demir, televizyon haberi dalında birinci olan Turan Yıldız ile Yusuf Baş, “Bir annenin mucizeye açılan hikayesi: Kızımı ölüme teslim etmedim” eseriyle röportaj dalında birinci olan Müzeyyen Yüce, radyo haber programı dalında Şükrü Tozluklu, mizanpaj dalında birinci olan Engin Çağlar, köşe yazısı dalında Abdülkadir Üründü, internet haberi dalında birinci olan Özlem Koçhan, haber fotoğrafı dalında birinci olan Hayati Kanat, araştırma dalında birinci olan Umut Karakoyun ödüllerini Başbakan Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un elinden aldılar. (Haber merkezi)

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz