Konyaaltı’nda aşure günü | Körfez Gazetesi
Güney Kore’ye kültür gezisi

Güney Kore’ye kültür gezisi

İspanyol piyanist büyüledi

İspanyol piyanist büyüledi

Aytemiz Alanyaspor  3 puana tek golle ulaştı

Aytemiz Alanyaspor 3 puana tek golle ulaştı

Kınıkspor deplasmanda galip

Kınıkspor deplasmanda galip

Agora kapılarını açtı

Agora kapılarını açtı

Konyaaltı’nda aşure günü
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 16 Ekim 2017 - 11:16:42
Konyaaltı’nda aşure günü

  Konyaalti Belediyesi’nce yapılan ve geçen yıl hizmete açılan Alevi Kültür Dernekleri Konyaaltı Şubesi CemEvi’nde Geleneksel 8’inci Aşure Günü düzenlendi. 14 kazanda pişirilen aşure, yoğun ilgi üzerine kısa zamanda tükendi.   AleviKültürDernekleriKonyaaltı Şubesi Cem Evi’nde gerçekleşen Aşure Günü’ne Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, bazı siyasi partilerin ve birçok sivil […]

 

Konyaalti Belediyesi’nce yapılan ve geçen yıl hizmete açılan Alevi Kültür Dernekleri Konyaaltı Şubesi CemEvi’nde Geleneksel 8’inci Aşure Günü düzenlendi. 14 kazanda pişirilen aşure, yoğun ilgi üzerine kısa zamanda tükendi.

 

AleviKültürDernekleriKonyaaltı Şubesi Cem Evi’nde gerçekleşen Aşure Günü’ne Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, bazı siyasi partilerin ve birçok sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. “Aşure Günü, Alevi Kültür Dernekleri Konyaaltı Şubesi Başkanı Erdoğan Tetik’in konuşmasıyla başladı. Alevi Dedesi Hüseyin Gazi Metin, yazdığı ‘Zalimin Zulmü’ adlı şiirini okudu. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise çok özel ve anlamlı bir günde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu, verdiğisözleri yerine getirip Konyaaltı İlçesi’ne cem evi kazandırdığını, bundan da gurur duyduğunu söyledi. Alkışlar arasında aşure kazanının başına geçen Başkan Böcek, Alevi Dedesi Hüseyin Gazi Metin, dernek başkanı Erdoğan Tetik ile birliktehalka aşure ikramında bulundu. Dernek üyelerinin 14 ayrı kazanda pişirdikleri aşure dağıtımında kısa süreli izdiham da yaşandı. Etkinlik Zeytinköy Semah Grubu’nun gösterisiyle devam etti. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz