Konyaaltı'na Sanat Merkezi | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Konyaaltı’na Sanat Merkezi
Konyaaltı’na Sanat Merkezi

      KONYAALTI İlçesi’ndeki sanat merkezleri ve sanat atölyeleri zincirine yenisi eklendi. Detay Sanat Akademisi, sanatseverlerin hizmetine girdi. Arapsuyu Mahallesi 625’nci Sokak’ta hizmete giren Detay Sanat Akademisi’nin açılışına, çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. Atölyede gençlere güzel sanatlar lisesi ve fakültesine hazırlık, yetişkinlere hobi karakalem, yağlıboya, suluboya resim ve obje boyama eğitimleri verilecek. Anadolu […]

 

 

 

KONYAALTI İlçesi’ndeki sanat merkezleri ve sanat atölyeleri zincirine yenisi eklendi. Detay Sanat Akademisi, sanatseverlerin hizmetine girdi. Arapsuyu Mahallesi 625’nci Sokak’ta hizmete giren Detay Sanat Akademisi’nin açılışına, çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. Atölyede gençlere güzel sanatlar lisesi ve fakültesine hazırlık, yetişkinlere hobi karakalem, yağlıboya, suluboya resim ve obje boyama eğitimleri verilecek. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi resim Bölümü mezunu Alev Yalçın Saper, Marmara Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü mezunu olan kardeşi Akın Yalçın ile birlikte resim ve sanatın birçok dalını çocuklara, gençlere, yetişkinlere sevdirerek öğretecek.

RESİM YARIŞMASI

Akademisyen ressamlar Alev Yalçın Saper- Akın Yalçın kardeşler, kent merkezinde ve Konyaaltı ilçesindeki kültür-sanat yaşamına katkıda bulunmak, geleceğin ressamlarını yetiştirmek istediklerini söyledi. Alev Yalçın Saper, bir yandan güzel sanatlar lisesi ve fakültesine öğrenci yetiştirirken, bir yandan da evlerinde boş oturmaktan sıkılan genç ve yetişkinlere hobi resim ve farklı objeleri boyama, dekoratif süs eşyaları üretme eğitimleri vereceklerini, üretilen sanat eserlerini sergileyip beğeniye sunacaklarını, resim yarışmaları düzenleyeceklerini de söyledi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz