Konyaaltı, kendi atölyelerinde üretiyor | Körfez Gazetesi
İbradılı kadınlar çayda buluştu

İbradılı kadınlar çayda buluştu

Çevre kirliliğine dikkat çektiler

Çevre kirliliğine dikkat çektiler

Manavgat Belediyesi’nden muhtarlar çalıştayı

Manavgat Belediyesi’nden muhtarlar çalıştayı

Serik ile Volga berabere kaldı

Serik ile Volga berabere kaldı

Aşırı kola, tuz ve çay   böbrekte taş yapıyor

Aşırı kola, tuz ve çay  böbrekte taş yapıyor

Konyaaltı, kendi atölyelerinde üretiyor
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 16 Eylül 2017 - 12:45:55
Konyaaltı, kendi atölyelerinde üretiyor

  Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde, yeraltı çöp konteyneri üretiminden, bakım ve onarımına, geri dönüşüm kutularının üretiminden kaplamasına pek çok işlemi kenti atölyelerinde yapıyor. Konyaaltı Belediyesi ‘Yeraltı Çöp Konteyneri’ projesiyle, konteynerlerin büyük bir bölümünü yerin altına aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretimi yapılan yeraltı konteynerleri, yer üstünde yaygın kullanılanlardan dört kat daha fazla çöp […]

 

Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde, yeraltı çöp konteyneri üretiminden, bakım ve onarımına, geri dönüşüm kutularının üretiminden kaplamasına pek çok işlemi kenti atölyelerinde yapıyor. Konyaaltı Belediyesi ‘Yeraltı Çöp Konteyneri’ projesiyle, konteynerlerin büyük bir bölümünü yerin altına aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretimi yapılan yeraltı konteynerleri, yer üstünde yaygın kullanılanlardan dört kat daha fazla çöp alıyor. Böylece kent sakinleri çöp kokusundan ve görsel kirlilikten kurtuluyor. Eskiyen ve kullanılamaz hale gelen çöp konteynerleri de yine bu atölyelerde bakıma alınıyor, onarılıp yenileniyor.

TASARRUF SAĞLANACAK

Geri dönüşüm konteynerleri ise ayrı bir atölyede işlem görüyor. Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşüm konteynerlerin dış yüzeyini saran afişleri de yine kendi baskı atölyesinde yapıyor. Afişler, konteynerleri kaplayacak biçimde kesiliyor. Konteynerler, köpükle ıslatılıyor ve geri dönüşüm işaretlerinin yer aldığı afişle kaplanıyor. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öncelikli olarak okul ve kamu kurumları çevresindeki konteynerlerin tamamını yer altına aldıklarını kaydetti. Nüfusun yoğun olduğu sitelerde ve mahallelerde konteynerleri yeraltına aldıklarını ifade eden Başkan Böcek, eskiyen konteynerleri de yine kendi atölyelerinde onardıklarını söyledi. Günlük ortalama 15 konteynerini onarıp yenilediklerini dile getiren Muhittin Böcek, bu işlemlerin kendilerine önemli ölçüde tasarruf sağladığını kaydetti. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz