Kepezli çocuklar robot yapmayı öğrenecek | Körfez Gazetesi
Alanya’da terör operasyonu: 11 gözaltı

Alanya’da terör operasyonu: 11 gözaltı

Antalya sokaklarına 5 bin turunç fidanı

Antalya sokaklarına 5 bin turunç fidanı

ANTGİAD’ın yeni üyeleri

ANTGİAD’ın yeni üyeleri

Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu

Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu

20 yıl sonra yakalandı

20 yıl sonra yakalandı

Kepezli çocuklar robot yapmayı öğrenecek
Kepezli çocuklar robot yapmayı öğrenecek

  Kepez’de çocuklar, kodlama eğitimi projesiyle bilgisayar yazılımını öğrenerek, robot yapabilecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bilgisayar yazılımının ilk adımı olan kodlama için eğitim projesi başlattı. Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında projede görev alacak 10 okuldan gönüllü 11 bilgisayar öğretmeni için kodlama eğitimi düzenledi. Eğitim tamamlandıktan sonra Esentepe Mahallesi’ndeki Amir […]

 

Kepez’de çocuklar, kodlama eğitimi projesiyle bilgisayar yazılımını öğrenerek, robot yapabilecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bilgisayar yazılımının ilk adımı olan kodlama için eğitim projesi başlattı. Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında projede görev alacak 10 okuldan gönüllü 11 bilgisayar öğretmeni için kodlama eğitimi düzenledi. Eğitim tamamlandıktan sonra Esentepe Mahallesi’ndeki Amir Ateş Semt Konağı’nda kodlama atölyesi açılacak. Kodlama eğitimini tamamlayan öğretmenler, bu merkezde Kepezli çocuklara kodlamayı, bilgisayar yazılımını, web sitesi oluşturmayı ve robot yapmayı öğretecek.

KODLAMA ATÖLYESİ AÇILACAK

Ortaokul öğrencileri ile başlayacak kodlama eğitimi, daha sonra ilkokul ve lise kademelerini kapsayacak. Yaklaşık 6 ay sürecek kodlama eğitiminin ardından öğrenciler, öğrendiklerini bilim şöleninde sergileyecek. Kepezli çocukların bilim ve teknoloji ile buluşturmanın finalinde ise bilim merkezi var. Başkan Tütüncü, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesi içerisine TÜBİTAK işbirliği Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezini kuruyor. Tamamlandıktan sonra kodlama atölyesi, bilim merkezinde çocuklara hizmet vermeye devam edecek.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz