Kepez’in dağlarında çiçekler açar | Körfez Gazetesi
Okul için kermes

Okul için kermes

Miniklerden Başkan Türel’e ziyaret

Miniklerden Başkan Türel’e ziyaret

Denizden 10 çuval çöp çıkarıldı

Denizden 10 çuval çöp çıkarıldı

Cinayet sanığı Serik’te yakalandı

Cinayet sanığı Serik’te yakalandı

Okul için kermes

Okul için kermes

Kepez’in dağlarında çiçekler açar
Kepez’in dağlarında çiçekler açar

Sayfalar dolusu, sütunlar dolusu, manşetler, spotlar, köşeler dolusu deliliği başımızdan aşağı boca ediyorlar. Subliminal, okültist, ezoterik geyikler dört bir yanı saldı. ‘Hayatın olağan akışı’ dediğimiz şeye düşman kesildi birileri. Nedir mesela hayatın doğal akışı? Şu günlerde bahar coşkusu, çiçek kokusu, ruhumuza doğru yürüyen can suyunun yarattığı iyilik, sağlık hissi… Lakin Pensilvanya’daki şahıs, “Hayat boyu sesleri-solukları […]

Sayfalar dolusu, sütunlar dolusu, manşetler, spotlar, köşeler dolusu deliliği başımızdan aşağı boca ediyorlar. Subliminal, okültist, ezoterik geyikler dört bir yanı saldı. ‘Hayatın olağan akışı’ dediğimiz şeye düşman kesildi birileri. Nedir mesela hayatın doğal akışı? Şu günlerde bahar coşkusu, çiçek kokusu, ruhumuza doğru yürüyen can suyunun yarattığı iyilik, sağlık hissi… Lakin Pensilvanya’daki şahıs, “Hayat boyu sesleri-solukları bahar içindir. Onlar, ‘nevbahar!’ derler, inlerler. Bahar, onların dillerinde yakıcı bir nağme ve dirilten bir sihirdir. Bahar rüyaları görür, bahar hülyalarıyla oturur-kalkar, ütopyaları aşkın bir dünyanın hayaliyle yaşarlar. Ama gün doğup da ortalık ağarınca ve her yanda güller, çiçekler çığlık çığlık nâralar atıp gamzeler çakınca, onların sesleri kesilir, büyüleri bozulur ve tıpkı hazan yemiş yapraklar gibi sağa-sola savrulur dururlar” diye bir şey atmış ortaya. Kızılca kıyamet koptu.

1 Nisan Çokoprens darbesi

Bunun üstüne Ülker’in 1 Nisan reklamı geldi. Son günlerde gerçeği anlamakta zorlanan aklımız bir de subliminal bulamacına batırılıp çıkarıldı. Öyle ki, Ankara’daki zevat, 1 Nisan’da bir darbe atlatıldığını ciddi ciddi dillendiriyormuş. 1 Nisan Çokoprens darbesi yani. Efendim, hemen gülmeyin, az bir durun. Çokoprens taifesinin verdiği 1 Nisan mesajı üzerine harekete geçen hakim ve savcılar tutuklu gazetecileri salmış. Tutuklu gazeteciler de darbe yapacakmış. Hemen uyanan zinde güçler anında müdahale ederek bir darbeyi daha engellemişler. Hakim ve savcılar da hemen el çektirilip sağa sola dağıtılmış. Feci bir gidişattan son anda kurtulmuşuz yani. Allah sonumuzu ‘hayır’ etsin. ‘Hayır’ı tek tırnak içine alarak ben de bir subliminal mesaj vermiş oldum bu arada. Umarım başıma bir iş gelmez.

Tütüncü’den bol laleli mesaj

Çokoprens darbesi engellenince de çiçek, böcek, bahar, özellikle de lale mesajını kimlerin aldığına kulak kesildik milletçe. Harbiden de sosyal medya hesapları ‘bahar’ ve özellikle de ‘lale’ mesajlarıyla dolu. İnsanın, “Essah mı yoksa?” diye sorası geliyor. Mesela Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, “Kepez’e kazandırdığımız harika parklarla baharın güzelliğini yaşatmak tarifsiz bir mutluluk” diye yazmış. “Bahar” demiş yani. Hem de Kepez Kent Orman’dan ‘lale’ fotoğrafları koymuş. Tarih de 8 Nisan. Bir de Dokuma Park’tan lale fotoğrafları koymuş. Ki Dokuma Park’ın laleleri bir içim su. Görünce insanın darbe yapası geliyor. Aaa, o da ne? Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, “Baharın gelişi, toprağın dirilişi” diye harika bir çiçek fonu üzerine Nevruz mesajı çakmış. TRT Avaz’ın da “Baharın göz alıcı renkleri” mesajıyla bölüştüğü çiçek cümbüşüne retweetlemiş bir de. Ne diyelim? Yandı gülüm keten helva.

Yoksa Antalya çiçek mi açıyor?

Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bu çiçek, böcek işlerine girmemişler. Lakin Büyükşehir Belediyesi mesajı çakmış: “Antalya çiçek açıyor”. Bu arada 23 Nisan gibi ‘kadınlar da çiçek açacak’. Bir meczubun ‘bahar’ demesinden darbe çıkartırsanız, işte böyle gelir hepinizi bulur. İnsan ruhunun, doğasının en ince zevklerinden, en damıtılmış beğenilerinden biri olan çiçek sevgisini, bahar coşkusunu subliminal mesaja, ezoterik zırvalara dönüştürürseniz kendinizi de, toplumu da ruh hastası haline getirirsiniz. Bu arada ‘çiçek’ deyince, ‘Hayır’ kampanyalarının meşhur müziği ‘İzmir marşı’ geldi aklıma. Nasıl başlıyor o marş? “İzmir’in dağlarında çiçekler açar”. Buna bile subliminal yüklerseniz, ben de derim ki, “Kepez’in dağlarında da çiçekler açıyor”. Kimden duydum? Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’den. Hem de kendisi paylaşmış sosyal medya hesabında. Hatta az önce söylediğim gibi, Büyükşehir’e göre “Antalya çiçek açıyor”. Yoksa?

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz