Kepez’de şairler meclisi | Körfez Gazetesi
Dolu karpuzu da vurdu

Dolu karpuzu da vurdu

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

Balık ağına dolanan  kedi yavruları kurtarıldı

Balık ağına dolanan kedi yavruları kurtarıldı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kepez’de şairler meclisi
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 5 Ekim 2017 - 12:25:16
Kepez’de şairler meclisi

    KEPEZ Belediyesi, Dil Bayramı dolayısıyla bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Şairler ve Sanatçılar Şöleni için Antalya’da bulunan Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu’nu ağırladı. Kepez Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Hakan Tütüncü, federasyonun farklı ülkelerden gelen temsilcileri, şair, ozan ve yazarlarla bir araya geldi. Başkan Tütüncü, belediye meclisinin bu kadar şairi […]

 

 

KEPEZ Belediyesi, Dil Bayramı dolayısıyla bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Şairler ve Sanatçılar Şöleni için Antalya’da bulunan Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Federasyonu’nu ağırladı. Kepez Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Hakan Tütüncü, federasyonun farklı ülkelerden gelen temsilcileri, şair, ozan ve yazarlarla bir araya geldi. Başkan Tütüncü, belediye meclisinin bu kadar şairi ilk kez bir arada ağırladığını ifade ederek, ‘Şairler Meclisi’ yakıştırması ile tüm misafirlerine seslendi.

MUTLU HİSSEDİYORUM

Irak, Kerkük, Azerbaycan, Bulgaristan’ın yanında Bursa, Sivas, Erzurum ve Kars’tan konukların yer aldığı buluşmada konuşan Tütüncü, “Ben de sizler gibi biraz şair, biraz edebiyatçı, biraz muharririm. Değerli dostlar dilimiz çok önemli ve onu biz geliştirmeli, biz ona sahip çıkmalıyız. Geçmişle gelecek arasından güçlü bir bağ kurmak istiyorsak bunun en iyi yolu kendi öz dilimizi yaşatmak ve onu geleceğe güçlü bir biçimde taşımaktır. Dil bayramları vesilesiyle edebiyat muhitlerinden ne kadar fazla gönül dostumuzu davet edebilirsek kendimi o kadar mutlu hissediyorum” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz