Kepez’de açık yüzme havuzu törenle açıldı | Körfez Gazetesi
Dolu karpuzu da vurdu

Dolu karpuzu da vurdu

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

Başkan Sözen’den ‘sandığa gidin’ çağrısı

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

ASAT mobil aracı Manavgat’ta

Balık ağına dolanan  kedi yavruları kurtarıldı

Balık ağına dolanan kedi yavruları kurtarıldı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kediyi güvenlik kurtardı

Kepez’de açık yüzme havuzu törenle açıldı
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 5 Ekim 2017 - 12:24:31
Kepez’de açık yüzme havuzu törenle açıldı

  Kepez Belediyesi’nin Fabrikalar Mahallesi Fikri Erten Caddesi’nde 7 dönümlük arazide yapımını tamamladığı açık yüzme havuzunun açılış töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, havuzun bulunduğu yerin imar planında yeşil alan olması nedeniyle mevzuat gereği kapalı tesis yapılamadığını anlattı. Tütüncü, tesisin açık havuz olmasına rağmen yalıtımı ve izolasyonlu dış kaplamasıyla kış aylarında da […]

 

Kepez Belediyesi’nin Fabrikalar Mahallesi Fikri Erten Caddesi’nde 7 dönümlük arazide yapımını tamamladığı açık yüzme havuzunun açılış töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, havuzun bulunduğu yerin imar planında yeşil alan olması nedeniyle mevzuat gereği kapalı tesis yapılamadığını anlattı. Tütüncü, tesisin açık havuz olmasına rağmen yalıtımı ve izolasyonlu dış kaplamasıyla kış aylarında da hizmet vereceğini belirtti.

 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

 

Fabrikalar Mahallesi’nin üç tarafının bulvarla çevrili olmasının mahalleye değer kazandırdığına değinen Tütüncü, Dokumapark’taki Oyuncak Müzesi’ni ilk 3 günde 15 bin, salı günü de 3 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Dokuma kompleksinin 6 müze ve bilim merkeziyle cazibe merkezine dönüştüğünü vurgulayan Hakan Tütüncü, “Bu, Antalya’ya gelen yerli ve yabancı misafirlerin ziyaret edeceği noktalardan birisi, demek. Dokuma’yı ranta teslim etmeyeceğiz, kimseye yedirtmeyeceğiz’ demiştik. Geldiğimiz noktada bu sözümüzü gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

 

TÜTÜNCÜ AÇIKLADI

 

Dokuma’nın etrafını çevreleyen imar yollarının tamamının açıldığını ve önümüzdeki günlerde asfaltlama çalışmalarının tamamlanacağını aktaran Tütüncü, Dumlupınar Bulvarı’nı Namık Kemal Bulvarı’na bağlayacak, şehrin trafiğini rahatlatacak önemli bir arteri ulaşıma kazandıracaklarını dile getirdi. Dokuma’nın içerisine 500- 1000 kişilik tribünü olan biri sentetik çim 2 futbol sahası yapılacağını müjdeleyen Tütüncü, Barış Akkabak Caddesi’nde yeni bir imar düzenlemesi yapıldığından bahsetti. Düzenleme sonrası 13 bin metrekarelik alan oluşturulduğunu dile getiren Hakan Tütüncü, buraya da Balıkçılar Pazarı kurulacağını yanına da halk pazarı yapılacağını söyledi. Tütüncü, büyük alışveriş merkezlerinin arasında Akdeniz mimarisiyle mavi ve beyaz renkteki iç avlulu Balık Pazarı’nın 2018’in ilk aylarında yapımına başlanıp, 7- 8 ay içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyledi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz