Kepez mimariyi 4’üncü kez ödüllendiriyor | Körfez Gazetesi
Alanya’da terör operasyonu: 11 gözaltı

Alanya’da terör operasyonu: 11 gözaltı

Antalya sokaklarına 5 bin turunç fidanı

Antalya sokaklarına 5 bin turunç fidanı

ANTGİAD’ın yeni üyeleri

ANTGİAD’ın yeni üyeleri

Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu

Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu

20 yıl sonra yakalandı

20 yıl sonra yakalandı

Kepez mimariyi 4’üncü kez ödüllendiriyor
  • Ana Sayfa » YAŞAM
  • 2 Ocak 2018 - 12:12:14
Kepez mimariyi 4’üncü kez ödüllendiriyor

TURGUT Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Kepez Belediyesi, mimarlık ödüllerinin danışmanlığında yapılması amacıyla Mimarlar Odası (MO) Antalya Şubesi ile protokol imzaladı. Kepez Belediyesi, MO Antalya Şubesi’nin danışmanlığında 2014’ten beri bilge mimar olarak anılan Antalya doğumlu Turgut Cansever anısına, ulusal düzeyde mimarlık ödülleri yarışması düzenliyor. Mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin tanıtılmasını, ödüllendirmesini ve […]

TURGUT Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Kepez Belediyesi, mimarlık ödüllerinin danışmanlığında yapılması amacıyla Mimarlar Odası (MO) Antalya Şubesi ile protokol imzaladı. Kepez Belediyesi, MO Antalya Şubesi’nin danışmanlığında 2014’ten beri bilge mimar olarak anılan Antalya doğumlu Turgut Cansever anısına, ulusal düzeyde mimarlık ödülleri yarışması düzenliyor. Mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin tanıtılmasını, ödüllendirmesini ve güzel sanatların teşvik edilmesini amaçlayan Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin 4’üncüsünün hazırlıkları başladı. Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin 2018 Şubat ayında verilecek proje dalı ödüllerinin teknik hazırlıklarının ve ödül etkinliğinin koordinasyonunun Mimarlar Odası danışmanlığında yapılması amacıyla protokol imzalandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve MO Antalya Şubesi Başkanı Özge Köksal, başkanlık makamında protokol metnine imza attı.

BÜYÜK MUTLULUK

Başkan Hakan Tütüncü, MO Antalya Şubesi ile birçok örnek proje yaptıklarını anımsattı. Bu projelerin istikrar noktasında en önemlilerin başında Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin geldiğini belirten Başkan Tütüncü, “Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödüllerinin bu yıl 4’üncüsünü düzenliyoruz. Mimarlık ödülü verilmesi, bizi heyecanlandıran, sevindiren ve ufuklar açan bir etkinlik” dedi. Türkiye’de ilk kez Kepez Belediyesi’nin ulusal anlamda mimarlık ödülleri verdiğine dikkat çeken Tütüncü, “Mimarlık ödülleri vermemiz, belediyenin şehirciliğe ve kentsel tasarıma vermiş olduğu önemi gösterir. Bu ödül, aynı zamanda belediye ve mimarlar arasındaki şehir planlamasında modern bir estetiğin şehirlerimizi kapsaması adına da önemli. Mimarlık ödüllerine katılan eserleri, kitaba dönüştürerek arşivliyoruz. Böylece bir belge olarak zamana bir not da düşmüş oluyoruz. Bir vaadimiz olan mimarlık ödülleri yarışmasını MO ile birlikte yapıyor olmanın güzel bir işbirliğine ve güç birliğine vesile olmasını görmekten dolayı da mutluyum” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz