Kaş ve Meis manzaralı yamaç paraşütü | Körfez Gazetesi
Sel tarım arazilerine zarar verdi

Sel tarım arazilerine zarar verdi

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Olympos sahilinde seyyar satıcı operasyonu

Bobo Alanyaspor’da

Bobo Alanyaspor’da

MHP’den nostaljik şehir turu

MHP’den nostaljik şehir turu

‘İmar barışı’ tepkisi

‘İmar barışı’ tepkisi

Kaş ve Meis manzaralı yamaç paraşütü
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 1 Temmuz 2017 - 13:43:26
Kaş ve Meis manzaralı yamaç paraşütü

  Kaş’ta yamaç paraşütüyle atlayış yapanlar, Kaş ve Yunanistan’ın Meis Adası manzarasını havadan seyretme imkanı buluyor. Bölge, son dönemde yamaç paraşütü tutkunlarının en çok tercih ettiği atlayış noktalarının başında yer alıyor   Türkiye’nin en önemli alternatif turizm merkezlerinden Kaş, yamaç paraşütünün de en önemli merkezlerinden bir olma yolunda ilerliyor. Kaş’a gelen yerli ve yabancı turistlere […]

 

Kaş’ta yamaç paraşütüyle atlayış yapanlar, Kaş ve Yunanistan’ın Meis Adası manzarasını havadan seyretme imkanı buluyor. Bölge, son dönemde yamaç paraşütü tutkunlarının en çok tercih ettiği atlayış noktalarının başında yer alıyor

 
Türkiye’nin en önemli alternatif turizm merkezlerinden Kaş, yamaç paraşütünün de en önemli merkezlerinden bir olma yolunda ilerliyor. Kaş’a gelen yerli ve yabancı turistlere yamaç paraşütüyle gökyüzünde heyecan yaşatılıyor. Gökyüzünde Kaş’ın doğal güzellikleri ve Yunanistan’ın Meis Adası izleniyor. Kaş, Muğla’nın Fethiye İlçesi’ndeki Babadağ’dan sonra, yamaç paraşütü merkezi olma potansiyeliyle dikkati çekiyor. Kaş’ta yamaç paraşütüyle uçmak isteyenler minibüslerle 9 kilometre yol giderek Kırdavlı Tepesi’ne çıkıyor. Denizden 600 metre yükseklikteki Kırdavlı Tepesi’nde kara yolculuğu sona eriyor. Burada yapılan ilk eğitimin ardından uçuşa özel elbiseler giyiliyor. Ardından yamaç paraşütü pilotları eşliğinde gökyüzü yolculuğu başlıyor. Uygun rüzgar olunca yamaç paraşütleri arka arkaya havalanıyor. Aksiyon kamerasıyla yolculuk ve aşağıdaki manzara kayıt altına alınıyor. Bol bol video görüntüsü ve fotoğraf çekiliyor.

ÖDEME YAPMAK GEREKİYOR

Aşağıda doğa manzarası, zeytinlikler, Kaş merkezi, Uyuyan Dev, Çukurbağ Yarımadası, Kaş Yat Limanı, Bey Dağları, Akdeniz’in turkuaz tonları, küçük adacıklar ve Kaş’ın kardeş şehri olan Yunanistan’ın Meis Adası izleniyor. Yaklaşık yarım saat sonra eski Kaş Yat Limanı’ndaki piste iniş gerçekleştiriliyor. Gökyüzünde bu heyecanı yaşamanın bedeli 250 lira. Video görüntüleri ve fotoğraflar için ise ayrıca ödeme yapmak gerekiyor. Yamaç paraşütü pilotu Mustafa Kalaycı, “Kaş yamaç paraşütü açısından harikulade bir yer. Meteorolojisi çok güzel. Size saatlerce uçuş imkanı sağlar. Çok güzel bir manzarada uçarsınız. Meis Adası manzaralı, denizin ve Kaş’ın üzerinde uçma imkanına sahipsiniz. Siz uçuşa doyduğunuz zaman, iniş kararı verebilirsiniz. Yamaç paraşütü yapan arkadaşlara, bir kez Kaş’ta uçmalarını öneriyorum” dedi.

DENİZ VE MANZARA SÜPER

İlk kez yamaç paraşütüyle uçan Menekşe Gökçeoğlu, “Gayet güzeldi. Korkacağımı düşünüyordum. Hiç öyle olmadı. Deniz manzarası, doğa her şey güzeldi” diye konuştu.
Uğur Tiryaki, “Bugün ilk kez uçtum. Biraz korkacağımı sanmıştım. Ama bu korkumu pilotlar ortadan kaldırdı. Manzara harika. Türkiye’nin en güzel manzarası burası diyebilirim. Herkese tavsiye ederim” dedi. Yusuf Canbaz, “İlk defa uçtum. Gerçekten keyifli. Yukarıdan manzara çok hoş. Deniz mükemmel. Kaş’ın manzarasını da duyuyordum. Gerçekten güzel” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz