Karaloğlu'na ziyaret | Körfez Gazetesi
Akhisar maçını kazanmalıyız

Akhisar maçını kazanmalıyız

Bisiklet takımı tutulmuyor

Bisiklet takımı tutulmuyor

Serik Belediyespor hazırlıkları sürdürüyor

Serik Belediyespor hazırlıkları sürdürüyor

Oklar Zafer Kupası için atıldı

Oklar Zafer Kupası için atıldı

Erol Evgin Antalya’da

Erol Evgin Antalya’da

Karaloğlu’na ziyaret
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 7 Temmuz 2017 - 10:23:06
Karaloğlu’na ziyaret

        MURATPAŞA Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği Kaleiçi Old Town Festivali kapsamında onur konuğu ülke olan İtalya ve diğer konuk ülkelerin yetkilileri, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Lanuzzi, Antalya İtalya Fahri Konsolosu Özden Berhayat, Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Saray Bosna Belediye […]

 

 

 

 

MURATPAŞA Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği Kaleiçi Old Town Festivali kapsamında onur konuğu ülke olan İtalya ve diğer konuk ülkelerin yetkilileri, Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İtalya’nın İzmir Konsolosu Luigi Lanuzzi, Antalya İtalya Fahri Konsolosu Özden Berhayat, Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals, Saray Bosna Belediye Başkanı İbrahim Hadzibajric, İtalya’dan Arpino Belediye Başkanı Renato Rea, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün yanı sıra festivale katılan Filistin, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek, KKTC ülkelerinden konuklar katıldı.

KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ

Antalya’nın Türkiye’nin vitrini olduğu ve dünyanın dört bir tarafından yılda yaklaşık 12 milyon turistin ziyaret ettiğini anlatan Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın dünyaya açık bir şehir olduğunu söyledi. Kaleiçi’nin şehrin çok önemli bir parçası olduğuna dikkat çeken Karaloğlu, “Old Town Festivali, Muratpaşa belediyemizin başlattığı yeni bir girişim. Bu festivalle Antalya’nın dünyaya açık yönü biraz daha gelişmiş olacak. Old town’larla kültürel ve ticari işbirlikleri geliştirilmesi için önemli bir adım olacak” dedi.

GÜZEL VESİLELER

Old town şehirler arasında işbirliği kurularak ticari ve kültürel paylaşımlarda bulunulmayı amaçladıklarını anlatan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yönde de old town kentleri bir araya getirecek bir birlik oluşturulması için çalışma başlattıklarını açıkladı. Antalya’nın bütün dünyayla bütünleşmesini istediklerini belirten Uysal, festivallerin de bunlar için güzel vesileler olduğunu dile getirdi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz