Kapalı Yol’da ‘3 Devrim’ buluşması | Körfez Gazetesi
Kepez’de yol çalışmaları 

Kepez’de yol çalışmaları 

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Polisten ‘Duman’ uygulaması

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Türkiye’nin en hızlısı EFE HASIRCIOĞLU

Antalya benim evim

Antalya benim evim

Kadınlardan  Çelik’e ilgi

Kadınlardan Çelik’e ilgi

Kapalı Yol’da ‘3 Devrim’ buluşması
Kapalı Yol’da ‘3 Devrim’ buluşması

Birleşik Kamu İş ile Eğitim İş üyeleri, 3 Mart 1924’te çıkarılan devrim yasalarının 94. yıldönümünü kutlamak için Kapalı Yol’da bulunan havuz başında toplandılar. Birleşik Kamu İş Antalya İl Temsilcisi, Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, 3 Mart 1924’te çıkarılan Şer’iye ve Evkaf (Din ve Vakıflar) ve Erkan-ı Harbiye (Genel Kurmay)  bakanlıklarının kaldırılması,  Tevhid-i Tedrisat […]

Birleşik Kamu İş ile Eğitim İş üyeleri, 3 Mart 1924’te çıkarılan devrim yasalarının 94. yıldönümünü kutlamak için Kapalı Yol’da bulunan havuz başında toplandılar. Birleşik Kamu İş Antalya İl Temsilcisi, Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, 3 Mart 1924’te çıkarılan Şer’iye ve Evkaf (Din ve Vakıflar) ve Erkan-ı Harbiye (Genel Kurmay)  bakanlıklarının kaldırılması,  Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) ve Halifeliğin Kaldırılmasına ve Osmanlı Hanedanının Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışına çıkartılması kanunlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin laik bir devlet haline geldiğini söyledi.

 

İZİN VERMEYECEĞİZ

“Bu üç yasanın her biri başlı başına birer devrimdir. O yüzden bu 3 yasanın kabul edildiği günü kutlayan Cumhuriyet aydınları bu yasalara ‘3 Devrim Yasası’ ismini vermiştir” diyen Fatin Iltar,  “AKP iktidarı yeniden benzer şekilde, yasaları ulemaya sorun diyerek bu düzeni hayal ettiklerini belirtmektedir. Aydın ve vatanını seven bizler, Atatürk’ün bıraktığı çağdaş medeni hukuk düzeninin değiştirilmesine asla izin vermeyeceğiz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığı gibi cumhuriyete ve devrimlerine sahip çıkacaktır.” dedi.

Mustafa KOÇ

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz