Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu | Körfez Gazetesi
Özel çocuklardan geri dönüşüm defilesi

Özel çocuklardan geri dönüşüm defilesi

Bu fuarda herkes mutlu

Bu fuarda herkes mutlu

Adrenalin şov sezona hazır

Adrenalin şov sezona hazır

Kaş’ta Antik Su Yolu Yürüyüşü

Kaş’ta Antik Su Yolu Yürüyüşü

Okul için kermes

Okul için kermes

Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu
Kalp kapakçığı değişti, hayata tutundu

Antalya’da ‘kalp yetmezliği’ teşhisiyle özel bir hastaneye getirilen 4 çocuk annesi, 6 torun sahibi Fati Akdere, vücudundaki su toplanması nedeniyle bir süre tedavi gördü. Doktorlar yaptıkları muayene ve testler sonunda Akdere’nin kalp kapakçığının değiştirilmesine karar verdi. KASIKTAN GİRİLDİ   Kardiyoloji uzmanı Dr. İsmail Ateş ve ekibi tarafından ameliyata alınan Fati Akdere’nin kasığından 3 milimlik bir […]

Antalya’da ‘kalp yetmezliği’ teşhisiyle özel bir hastaneye getirilen 4 çocuk annesi, 6 torun sahibi Fati Akdere, vücudundaki su toplanması nedeniyle bir süre tedavi gördü. Doktorlar yaptıkları muayene ve testler sonunda Akdere’nin kalp kapakçığının değiştirilmesine karar verdi.

KASIKTAN GİRİLDİ

 

Kardiyoloji uzmanı Dr. İsmail Ateş ve ekibi tarafından ameliyata alınan Fati Akdere’nin kasığından 3 milimlik bir kesikten kalbe uzanan damara girildi. Laboratuvar ortamında üretilen yeni kalp kapakçığı robotik cerrahi sayesinde yerine yerleştirildi. Büyük heyecan yaratan ve 45 dakika süren operasyon sonucunda hastanın kalp kapağı yenilendi.

YENİDEN YAŞAMA KAVUŞTU

 

Başarılı geçen operasyonun ardından bir gün hastanede gözetim altında tutulan Fati Akdere taburcu edildi. Hastaneye gözü kapalı getirildiğini anlatan Akdere, “Yapılan işlemlerin farkında bile olmadım. Gözümü açtığımda bana kalp kapakçığımın değiştirildiği söylendi. Hiç ameliyat izi göremeyince çok şaşırdım. ‘Şaka mı yapıyorsunuz, hiçbir yerim kesilmemiş, sapa sağlamım’ dedim, ayağa kalkıp yürümeye başladım. Kendimi yeniden dünyaya gelmiş gibi hissediyorum” dedi. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz