Kaleiçi’nde turistik galeri | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

Kaleiçi’nde turistik galeri
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 31 Ağustos 2017 - 11:27:52
Kaleiçi’nde turistik galeri

  ANTALYALI ressam Tuncer Ertuğrul’un tarihi Kaleiçi semtinde köşe başında açtığı ve sokağa renk katan mini sanat galeri, yerli ve yabancı sanatseverlerin ilgisini çekiyor.   Ressam Tuncer Ertuğrul, Hıdırlık Sokak’ta tarihi Hıdırlık Kulesi karşısındaki mini galerisinde, modern ve çağdaş sanat yorumlarıyla kâğıt ve bez tuvallerin üzerine yansıttığı figüratif soyut çalışmalardan oluşan eserlerini sergiliyor. Kaleiçi sokaklarını […]

 

ANTALYALI ressam Tuncer Ertuğrul’un tarihi Kaleiçi semtinde köşe başında açtığı ve sokağa renk katan mini sanat galeri, yerli ve yabancı sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

 

Ressam Tuncer Ertuğrul, Hıdırlık Sokak’ta tarihi Hıdırlık Kulesi karşısındaki mini galerisinde, modern ve çağdaş sanat yorumlarıyla kâğıt ve bez tuvallerin üzerine yansıttığı figüratif soyut çalışmalardan oluşan eserlerini sergiliyor. Kaleiçi sokaklarını gezen yerli ve yabancı sanatseverlerin uğrak yeri olan mini sanat galerisi ve sergilenen resimler büyük ilgi görüyor. Tatilciler, karakalem, suluboya, yağlıboya ve akrilik boya çalışması eserleri hayranlıkla incelerken, hoşlarına giden resimleri de ‘Antalya hatırası’ olarak satın alıp yaşadıkları ülkelere, şehirlere götürüyor.

TAVAN RESİMLERİ

1977 yılında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Dekoratif Resim Bölümü’nden mezun olduktan sonra açık hava reklamcılığı ile sanat çalışmalarına başlayan Tuncer Ertuğrul, duvar resimleri ve süslemeler üzerinde de yoğunlaştı. Turistik konaklama tesislerine duvar ve tavan resimleri de yapan Ertuğrul, Osmanlı Padişahlarının rölyeflerini de çalıştı.

17-27 EKİM ARASI AÇIK

Bugüne kadar Antalya ve farklı şehirlerde sayısız kişisel sergi açıp karma sergilere katılan sanatçı, eserlerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıyacak, Lefkoşa’da İsmet Vehip Güney Sanat Galerisi’nde 2-15 Ekim tarihleri arasında, Girne’de Girne Halk Kütüphanesi’nde 17-27 Ekim tarihleri arasında sergileyecek.(DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz