Kadın Çiftçiler Konyaaltı’nda Yarıştı | Körfez Gazetesi
Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk

Konyaaltı’ndan Perge’ye ‘tarihi’ yolculuk

İş dünyası ve gençler bir araya geliyor

İş dünyası ve gençler bir araya geliyor

Temsilciler buluştu

Temsilciler buluştu

Kosova heyetinden Başkan Gül’e ziyaret

Kosova heyetinden Başkan Gül’e ziyaret

TÜRKKEP ailesi Antalya’da buluştu

TÜRKKEP ailesi Antalya’da buluştu

Kadın Çiftçiler Konyaaltı’nda Yarıştı
Kadın Çiftçiler Konyaaltı’nda Yarıştı

        Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Konyaaltı ilçe finali Konyaaltı Öğretmenevi’nde yapıldı.  Konyaaltı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen yarışma programına Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarım Şube Müdürü Bülent Yüksel, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve […]

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Konyaaltı ilçe finali Konyaaltı Öğretmenevi’nde yapıldı.  Konyaaltı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen yarışma programına Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarım Şube Müdürü Bülent Yüksel, Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ile siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sekiz kadın yarışmacının bilgi ve kültürünü konuşturduğu yarışmanın birincisi Doyran Mahallesi’nden Tenzile Uygun oldu. Uygun, bin 750 TL para ödülünü hak ederken,  ikinci Çakırlar Mahallesi’nden Hikmet Gülhan Ekiz 1000 TL, üçüncü Çakırlar Yeni Mahalle’den Semra Batmaz ise 600 TL kazandı.

KADIN ÇİFTÇİLER BİLGİ YARIŞMASINDA BULUŞTU

Programda konuşan Konyaaltı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Canan Otruş, “İstihdamda çalışan kadınlarımızın yüzde 30’unun çalıştığını, tarım sektöründe kadınların vazgeçilmez bir unsur olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi. Yarışmadaki amacın çiftçilere verilen eğitimin sonuçlarını görmek olduğunu ifade eden Otruş, “Amaç, bilinçli üretim yapmak, kaliteli ve sağlıklı ürün üretmek ve kadınlarımızı onurlandırmaktır.” diye konuştu. Yarışmada dereceye giren kadın çiftçiler, kendilerini yarışmaya hazırlayan İlçe Tarım Müdürlüğü personeline teşekkür etti.

Müzeyyen YÜCE

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz