İlk dans sokakta | Körfez Gazetesi
Anaokulu öğrencileri konteyner boyadı

Anaokulu öğrencileri konteyner boyadı

Galatasaray maçı hazırlıkları sürüyor

Galatasaray maçı hazırlıkları sürüyor

Kemer’in su altı güzellikleri

Kemer’in su altı güzellikleri

Mitolojik semboller sergisi

Mitolojik semboller sergisi

140 kabin görevlisi için 21 bin başvuru

140 kabin görevlisi için 21 bin başvuru

İlk dans sokakta
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 8 Temmuz 2017 - 09:00:33
İlk dans sokakta

    MURATPAŞA Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali’nde tango ve resmin buluştuğu sokak etkinliğinde festival heyecanı, o anda düğün fotoğraflarını çektirmek için Kaleiçi’nde bulunan Güler Doğan Akbaba ve Emin Akbaba çiftini de sardı     Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali’nde, çalışmalarını ölünceye kadar Kaleiçi Kandiller Sokak’ta atölyesinde sürdüren […]

 

 

MURATPAŞA Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali’nde tango ve resmin buluştuğu sokak etkinliğinde festival heyecanı, o anda düğün fotoğraflarını çektirmek için Kaleiçi’nde bulunan Güler Doğan Akbaba ve Emin Akbaba çiftini de sardı

 

 

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali’nde, çalışmalarını ölünceye kadar Kaleiçi Kandiller Sokak’ta atölyesinde sürdüren Antalyalı ressam Muhittin Selamet anısına düzenlenen sergi renkli görüntülere sahne oldu. Dr. Terlan Mehdiyeva Azizzade’nin küratörlüğünü yaptığı sergide, aşkın dansı tango ve renklerin büyülü dünyası resim sanatı biraraya geldi. Festival için Kaleiçi’nde bulunan ya da kendisini Kaleiçi’nin dar sokaklarında keşif turuna bırakan turistlerden yolu Kandiller Sokak’a düşenler sanatın sokağa çıktığı bu etkinliğin bir parçası oldu.

 

FESTİVAL HEYECANI TUVALLERDE

 

Sergi için sokaklara bırakılan yağlı boyalarla şövalelerin karşısına gelen onlarca kişi, tango müziği eşliğinde o anda hissettiklerini tuvale yansıttı. Turistlere ve festivali yaşamak için Kaleiçi’ne gelen Antalyalılara, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü ve AÜ Dans Topluluğu öğrencileri eşlik etti.

 

İLK DANS KALEİÇİ SOKAKLARINDA

 

Festival heyecanı, o sırada düğün fotoğraflarını çektirmek için Kaleçi’nde bulunan Güler Doğan Akbaba ve Emin Akbaba çiftini de sardı. Çift, bir süre tango yapan öğrencileri izledikten sonra sokak onlar için boşaltıldı ve Akbaba çifti gelinlik ve damatlıkla Kandiller Sokak’ta tango yaptı. Çiftin, düğün öncesi ilk dansları büyük alkış aldı.(DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz