Hüseyin Samani’ye kim iftira attı? | Körfez Gazetesi
Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Kepez’in seraları çiçek fabrikası gibi

Gençler Avrupa ile  ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Gençler Avrupa ile ‘Kültür Köprüsü’ kuruyor

Avrupa Türk Parlamenter  Birliği Antalya’da toplandı

Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Doktora ‘alaycı tavır’ tokadı

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Kaşlı öğrenciler Antalya’yı temsil edecek

Hüseyin Samani’ye kim iftira attı?
Hüseyin Samani’ye kim iftira attı?

Her topa girmeyeyim, saha kenarında biraz koşayım diyorum; bırakmıyorlar. AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı 692 sayılı son kanun hükmünde kararnameyle kamudan ihraç edildi. Gerekçe de FETÖ iddiaları. Besleme medya hemen ona, buna saldırmaya başladı. Zannedersiniz ki Samani’nin kızını muhalefet ihraç etti. İktidarın pek bir sevdiği OHAL koşullarında bir AKP milletvekilinin kızı kamudan ihraç ediliyorsa, […]

Her topa girmeyeyim, saha kenarında biraz koşayım diyorum; bırakmıyorlar. AKP Antalya Milletvekili Hüseyin Samani’nin kızı 692 sayılı son kanun hükmünde kararnameyle kamudan ihraç edildi. Gerekçe de FETÖ iddiaları. Besleme medya hemen ona, buna saldırmaya başladı. Zannedersiniz ki Samani’nin kızını muhalefet ihraç etti. İktidarın pek bir sevdiği OHAL koşullarında bir AKP milletvekilinin kızı kamudan ihraç ediliyorsa, bu tartışmasız bir haberdir. Ayrıca gazetecilerin uydurduğu bir haber de değil. Kanun hükmünde kararnamenin mahalli idarelerden ihraç edilenler listesinin 100’üncü sırasında Betül Gökay Samani’nin ismi parıldayıp duruyor. Hüseyin Samani de kızının ihraç edildiğini doğruluyor zaten. Ama bir yanlışlık olduğunu söylüyor. AKP milletvekili de bundan yakınıyorsa, bir hata yapılmış ve bunu düzelttiremiyorsa sıradan vatandaş ne yapsın?

Son KHK ile Samani’ye iftira atılmış

Dahası da var: AKP İl Başkanı Rıza Sümer de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Hüseyin Samani’ye iftira atıldığını söyledi. Samani’nin “Ömrünü davaya adamış iyi bir Müslüman” olduğuna vurgu yapan Sümer, “Vekilimizin bu türlü iftiralara maruz kalması son derece üzücü ve düşündürücüdür. Devletin kılcal damarlarına kadar yayılmış bir belayı temizlemek bugün hiçbir siyasi iradenin cesaret edemeyeceği bir olaydır. Partimiz bu mücadeleyi başarmıştır. Milletin partisinde milletine silah doğrultan hiçbir terör örgütü mensubu barınamayacağını bu vesile ile belirtmek isterim. Bu iftiralar karşısında teşkilatımız olarak milletvekilimiz Hüseyin Samani’nin yanında olduğumuzu, bu türlü ucuz iftiralara asla pirim vermeyeceğimizi herkes bilsin. Allah iftiranın yakışanından korusun” dedi. Amin!

Samani’nin kızını CHP mi ihraç etti?

O vakit Rıza Sümer’e soralım: Hüseyin Samani nasıl bir iftiraya maruz kalmıştır? Kızının KHK ile kamudan ihraç edildiği iftira mıdır? Resmi Gazete yalan mı söylemektedir? KHK’nın altında kimlerin imzası vardır? CHP’li bakanların mı? Yoksa HDP’li bakanlar mı imzalamıştır bu KHK’yı? Bakanlar Kurulu müfteri midir? Devam edelim: Rıza Sümer, “Devletin kılcal damarlarına kadar yayılmış bir belayı temizlemek bugün hiçbir siyasi iradenin cesaret edemeyeceği bir olaydır. Partimiz bu mücadeleyi başarmıştır” demiş ya, son kanun hükmünde kararname bunun dışında mıdır? O KHK kendi partisinin eseri değil midir? Kendi partilisi bakanların imzasıyla çıkarılan ve Resmi Gazete’de yayınlanan bir kanun hükmünde kararnameyi sanki muhaliflerin, haber yapan gazetecilerin icraatıymış gibi lanse etmenin adı nedir; bilemiyoruz. Bilen varsa beri gelsin.

Rıza Sümer kime prim vermeyecek?

Dahası da var ki; evlere şenlik: “Bu iftiralar karşısında teşkilatımız olarak milletvekilimiz Hüseyin Samani’nin yanında olduğumuzu, bu türlü ucuz iftiralara asla pirim vermeyeceğimizi herkes bilsin” diyor ya Rıza Sümer; kime karşı Hüseyin Samani’nin yanındalar ve kime prim vermeyecekler? Sümer’in bahsettiği ‘ucuz iftiracılar’ kim? Yoksa Bakanlar Kurulu’nun aklına giren, beynini yıkayan, günahsız insanları işten attıran, ihraç ettiren birileri mi var halen? Hüseyin Samani’nin kızı bir iftira kurbanıysa, kanun hükmünde kararnamelerle ihraç edilenler arasında başka kurbanlar, suçsuz insanlar var mı? Hüseyin Samani ve Rıza Sümer, açıkça bir haksızlık, bir zulüm, bir iftira gördükleri bu ve benzeri KHK’ların değiştirilmesi, düzeltilmesi konusunda ne yaptılar? Yoksa sadece Hüseyin Samani’nin kızına mı haksızlık yapıldı? Tek iftira kurbanı Hüseyin Samani mi? Ayrıca kızının FETÖ gerekçesiyle kamudan ihraç edilmesinden yola çıkarak Hüseyin Samani’ye yöneltilen bir FETÖ’cü suçlaması mı var? İftiradan kasıt bu mudur? Kestane kebap, acele cevap!

Diğer Yazıları

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz