Hayvan üreticisine ziyaret | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Hayvan üreticisine ziyaret
  • Ana Sayfa » GÜNCEL
  • 28 Temmuz 2017 - 12:22:06
Hayvan üreticisine ziyaret

    SERİK Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, büyükbaş hayvan desteği alan üretici Neşe Özcan’ı ziyaret etti. Serik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları hibe programı kapsamında 18-40 yaş arası şartları taşıyan ve kırsalda yaşayan Genç Çiftçileri Destekleme Programı’ndan büyükbaş hayvan desteği alan üretici […]

 

 

SERİK Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, büyükbaş hayvan desteği alan üretici Neşe Özcan’ı ziyaret etti. Serik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları hibe programı kapsamında 18-40 yaş arası şartları taşıyan ve kırsalda yaşayan Genç Çiftçileri Destekleme Programı’ndan büyükbaş hayvan desteği alan üretici Neşe Özcan’ı Yumaklar Mahallesi Kıçağıl Yaylası’nda ziyaret etti.

YAYLA ŞARTLARI

Hibe verilen ‘Hereford’ cinsi sığırlara yem veren ve durumlarını gözlemleyen Çömezoğlu, yayla şartlarında bakım, besleme ve bölgeye adaptasyon durumu hakkında bilgi aldı. Mera alanını da gezen Çömezoğlu, “2016 yılında genç çiftçi projesi kapsamında üreticimize 8 aylık Hereford dişi düve hibe olarak verildi. Şimdi düvelerimiz 17 aylık oldu. Suni tohumlama yapılarak üretim aşamasına geldiğini gördük. Hayvanlarımız yayla şartlarına da uyum sağlamış. Bu çeşit ineklerimiz et üretimi için önemli” dedi.

PROJE KABUL EDİLDİ

Çömezoğlu, bu yıl da 9’u hayvancılık, 4’ü örtü altı projesi olmak üzere 13 genç çiftçinin projesinin kabul edildiğini aktardı. Üretici Neşe Özcan’ın eşi Cemil Özcan, “Hibe desteklerinden dolayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim biraz kıl keçimiz vardı. Devletimiz tarafından dişi düve desteği verildi. Sayın müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zaten kendisi çiftçi çocuğu ve yöremizin insanı. Bölgemizi çok iyi tanıyor. Yaylamızın bu doğal güzelliğiyle kalmasını, farklı amaçlar için kullanılmasını istemiyoruz” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz