Hamle-Der’de uğurlu bir er | Körfez Gazetesi
Eski başkana sürpriz tören

Eski başkana sürpriz tören

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Başkan Uysal, gençlerle gitar çaldı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Uyuşturucu taciri tutuklandı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Motosikletle kamyon çarpıştı

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Hamle-Der’de uğurlu bir el
Hamle-Der’de uğurlu bir el

    FETÖ iddianameleri okumak son aylarda hobi haline geldi. Gazeteciler açısından da çok zengin malzeme barındırıyorlar. En ilginçlerinden biri de Hamle-Der iddianamesi. Kepez’de faaliyet gösteren FETÖ’cü derneğin denetim kurulu yedek üyesi Ç.K. bakın neler, neler anlatmış ifadesinde: “Mahmut Polat, Serhan Güneş ve bir çok sanayicinin bulunduğu bir yemekte Sergün Gün Isı’nın sahibi Tamer Uğurluel, […]

 

 

FETÖ iddianameleri okumak son aylarda hobi haline geldi. Gazeteciler açısından da çok zengin malzeme barındırıyorlar. En ilginçlerinden biri de Hamle-Der iddianamesi. Kepez’de faaliyet gösteren FETÖ’cü derneğin denetim kurulu yedek üyesi Ç.K. bakın neler, neler anlatmış ifadesinde: “Mahmut Polat, Serhan Güneş ve bir çok sanayicinin bulunduğu bir yemekte Sergün Gün Isı’nın sahibi Tamer Uğurluel, Hamle-Der’den bahsetti. Bizlerin de üye olmasını rica etti. İki-üç ay sonra Serhan Güneş telefonla aradı, Tamer Uğurluel’in Ahatlı’da bulunan bir okulda toplantı yapacağını, bu toplantıya Antalya’da bulunan iş adamlarının katılacağını, Ahatlı’da bulunan okulu Kadıahmetoğulları’nın yaptığını söyledi. Toplantıda Tamer Uğurluel, Kadıahmetoğulları’nın ortaklarından Sezai Ünal, Serhan Güneş, Sinan Coşkun ve Mahmut Polat vardı. Sezai Ünal, Uğurluer’e bizim gibi dostları getirdiği için teşekkür etti”.

 

Güllüoğlu’ndan Rixos’a zincir

 

Devam edelim: “Tamer Uğurluel, işadamları ile kahvaltı grupları olduğunu söyleyerek beni de davet etti. Bu kahvaltı toplantıları Havalimanı yolu üzerindeki Güllüoğlu Baklavacısı’nda, Döşemealtı’nda bulunan Hilmi Beken Restoran’da, son olarak da Rixos Downtown Otel’in bahçesinde yapıldı. Toplantılarda genelde Antalya’da kimin ne iş yaptığı konuşulurdu. (…) Bu toplantılara Antalya’da bulunan üst düzey bürokratlar da katıldı. Bunlardan biri de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü. Akdeniz Üniversitesi’nin hocalarından da katılanlar oldu. (…) 2012 yılı Ramazan ayında Tamer Uğurluel telefonla arayarak Varsak’ta bir okuldaki iftara davet etti. İftarda yaklaşık 40 işadamı vardı. Yemekten sonra bizi üst kata teravih namazına çıkarttılar. Üst katta yaklaşık 200 kişi bulunuyordu. Tanıdıklarım arasında Durmazlar İnşaat’ın sahibi Cemil Durmaz, Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince vardı”.

 

Rixos’un saunacısı yurt yaptırdı

 

“Konuşmayı yapan şahıs himmet olarak bağış toplanacağını söyleyerek kendisine verilen kağıttan isim okumaya başladı. İsmi okunan şahıslar sözlü olarak ne kadar himmet vereceğini söylediler. Bu konuşmayı yapan şahsın yanında bulunanlar da not alıyordu. İsmi okunanlar arasında 1 daire, 2 daire, 3 daire şeklinde veya yüklü miktarda bağışta bulunanlar oldu. Cemil Durmaz’ın ismi okunduğunda 3 adet daireyi himmet olarak bağışladı. Rixos Otel’in saunasını işleten Mustafa Kutlu öğrenci yurdu yaptıracağını ve himmet olarak bağışlayacağını söyledi. Bu durumu görünce yanımda bulunan Ahmet Demir’in kulağına eğilerek, ‘Oğlum bu ne iş? Bu adamlarla asansör işi yaptığımda, iş paraya gelince 40 dereden 40 su getirirler’ dedim ve tuvalete gitme bahanesi ile ayrıldım. Ardımdan Ahmet Demir de çıktı. Ahmet Demir’e, ‘buradan kaçalım, Tamer Uğurluel mutlaka bizim adımızı da listeye yazdırmıştır’ dedim”.

 

Tamer’in gerçek adı Kamer’miş

 

İfade sayfalarca uzayıp gidiyor. İşadamı Hakan Katı ve Sevindik Yemek’in sahibi Ekrem Sevindik, Rasanet Gençlik Vakfı’na konulan icra gibi bir dolu ayrıntı var. Vakfa icra konulunca şirkete SGK denetmeni filan geliyor. Bu arada Tamer Uğurluel’in gerçek adının Kamer olduğunu öğreniyoruz filan. Aslında FETÖ iddianamelerinde adı geçmeyen AKP’li siyasetçi, belediye başkanı, yönetici, işadamı yok gibi. Hükümetin tepesinin ‘AKP’de FETÖ’cü yok’ dediğine bakmayın. Gerek iddianamelerde, gerekse de davalarda iş AKP’ye dayandığında hemen başka tarafa bakılıyor. CHP ise gerekli, gereksiz, kel alaka şekilde dağıtılıyor iddianamelerin içine. Mesela aslen Sivaslı olan bu Ç.K.’nin ağabeyinin de CHP’den milletvekili aday adayı olduğu bile iddianamenin bir yerine sıkıştırılıyor. Ve tabii Alevi oldukları da… Bu FETÖ muhabbetlerinde daha çok ‘Hamle’ler göreceğiz.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz