Halt plajı | Körfez Gazetesi
Büyükşehirden üniversite camisine destek

Büyükşehirden üniversite camisine destek

2 ayda 27 işyerini soydu

2 ayda 27 işyerini soydu

Butik otel yangında kül oldu

Butik otel yangında kül oldu

3 metreden dere yatağına düştü

3 metreden dere yatağına düştü

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Yerleşik Ruslarda seçim hazırlığı

Halt plajı
Halt plajı

Aksu Çayı’nın denize döküldüğü yerdeki halk plajının pislik içindeki halini yayınladık dün. 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerin bitişiğinde bir harabe, suları akmayan, tuvaletleri rezalet durumda mezbelelik bir plaj. Halk plajı değil resmen ‘halt plajı’. AKP’li Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in bu rezaletten haberi bile yokmuş duyduğumuza göre. Turizmin hemen kenarında, EXPO 2016 alanını da bünyesinde […]

Aksu Çayı’nın denize döküldüğü yerdeki halk plajının pislik içindeki halini yayınladık dün. 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerin bitişiğinde bir harabe, suları akmayan, tuvaletleri rezalet durumda mezbelelik bir plaj. Halk plajı değil resmen ‘halt plajı’. AKP’li Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in bu rezaletten haberi bile yokmuş duyduğumuza göre. Turizmin hemen kenarında, EXPO 2016 alanını da bünyesinde barındıran bir ilçenin belediye başkanı olarak ne yapıyorsa artık. Haberinin olmaması zaten başlı başına bir skandal… Eğer haberi vardıysa daha da feci. Yapılan açıklama da evlere şenlik. Bölgede ASAT’ın şebekesi olmadığı için plaja duş suyunu Mardan Otel’den alıyorlarmış. Vatandaşın söylediğine göre de, otel yönetimi belediye yetkilileri gelince vanayı açıyor, gidince de kapatıyormuş. Belediyenin düştüğü hallere bakın.

Aksu’da 5 yıldızlı çapsızlık

Başkan Şahin’in ASAT’a abone olup plaja su bağlamak bizim haberden sonra aklına gelmiş. Soyunma kabinleri ve tuvaletlerin kapısını da bugünlerde takacakmış, ama kahrolası gazeteciler işte, iki gün bekleyemiyorlar. Ağzına kadar dolmuş tuvaletleri ne zaman temizletmeyi düşünüyordu acaba? Önünde 5 yıldızlı otellerin sıralandığı bir bölgenin arka planında böyle bir belediyecilik anlayışının, böyle bir düşüncesizliğin, vizyonsuzluğun, kafasızlığın yaşanıyor olması Antalya açısından büyük ayıp. İnsana, kente, yaşama karşı saygısızlık. Saygısızlık bununla da sınırlı değil. Aksu’da ciddi bir çapsızlık yaşandığı başka icraatlardan da anlaşılıyor. Mesela bir mesire yerine verilen isimden. Nasıl mı? Şöyle ki…

Halisdemir mangal mezesi

Aksu Belediyesi Güzelyurt mahallesinde açtığı mesire ve piknik alanına 15 Temmuz’un sembol isimlerinden Şehit Ömer Halisdemir ismini verdi. Yok artık dedirtecek bir icraat. Git bir caddeye, bir tesise, bir parka ver bu ismi. Devletin tepesine yaranacağım diye Ömer Halisdemir gibi memleketin ortak değeri haline gelmiş bir ismi niye mangal mezesi yapıyorsun ki? Derdin ne yani? O mesire alanına gelenler Ömer Halisdemir’i yad ederek mangal körükleyecek, cızbız çevirecek, karpuz dilimleyecek, ‘Dönülmez akşamın ufuklarına’ dalıp iki duble de yuvarlayacak mı? Bu mudur yani Halisdemir’e gösterdiğin saygı? Verdiğin değer? Sen 15 Temmuz’dan bunu mu anladın ey başkan?

Mafya babasına festival turu

Bu tür sakillikler, çapsızlıklar, kültürsüzlükler bazı belediyelerin alamet-i farikası haline geldi. Finike Belediyesi’nin düzenlediği Portakal Festivali’nde mafya babası Sedat Peker’e gövde gösterisi yaptırmak, pop şarkıcısı gibi karşılamak, birlikte ilçeyi dolaşmak gibi mesela… Önde Sedat Peker, arkasında AKP’li belediye başkanı Kaan Osman Sarıoğlu… Hatta görüntüleri izlerken bir ara Peker’in Sarıoğlu’nun başını okşadığını bile sandım. Allah’tan o kadar da değilmiş. Sarıoğlu’nun çapsızlığı bununla da sınırlı değil, onlarca örnek var. Bölgeye özgü kayrak taşından yapılmış kaldırımları, sokakları, meydanı güya yenileyip ilçeyi ateşe boğan, sıcaklık yayan granitle kaplayan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de bu sakil tiplerden biri. Antalya’yı el birliğiyle maymuna çeviren, dokusunu bozan, ruhunu kirleten, pisliğe, görgüsüzlüğe, kültürsüzlüğe boğan bu şahıslara dur diyecek bir yetkili de ortalıklarda yok. İktidar partisinin belediye başkanı oldukları için her yol mubah.

Diğer Yazılar

  • Etiketler
  • Yorumla
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz