Antalya
13.09.2018
A

Dört yıllık mazisi olan Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED), kısa zamanda büyük yol kateden bir sivil toplum kuruluşu olarak göze çarpıyor. Gazeteci gözüyle bakınca derneğin adını kısa zamanda Antalya’ya duyurmasından şüphelenmiştim. Gazeteci söylenenle yetinmez, sorgular.  Neyse konumuza dönelim. KONGED uzun zamandır kafamı kurcalıyordu. Bir anda ortaya çıktılar, her organizasyona yoğun katılım oluyor, yüksek bir sinerji var. Hal böyle olunca dikkatleri de topluyorlar.

İki dönemdir derneğin başkanlığını yapan Ahmet Alper Alveroğlu ekip arkadaşlarıyla birlikte gazetemizi ziyaret etti. Konu dönüp dolaşıp siyasete geldi. Aralık ayında dernek başkanlığını bırakacağını söyleyen Alveroğılu, mart ayındaki yerel seçimde Konyaaltı, Kepez ya da Döşemealtı’ndan belediye başkan adayı olabileceğini söyledi. Bu konuda görüşmelerin devam ettiğini, her türlü hesabı yaptığını ifade etti.

Alveroğlu’nun geçmişte Ak Parti’den gençlik kolları başkanlığını yaptığını göz önünde bulundurursak Ak Parti’den aday olacağını, ya da teklif beklediğini söylememiz pek de yanlış olmaz. Bu minvalde Alveroğlu’nun telaffuz ettiği üç ilçeye göz atalım:
 

KEPEZ

Hakan Tütüncü ikinci dönemini yaşıyor. Ak Parti’nin kaybetme oranı düşük olan ilçelerden biri. Buradaki hesap tamamen Hakan Tütüncü’nün Büyükşehir adayı gösterilip gösterilmeyeceğine bağlı. Eğer Tütüncü büyükşehir adayı olursa Alveroğlu’nun önü açılabilir.

DÖŞEMEALTI

Cumhurbaşkanlığı ve son genel seçimlerde CHP ve Turgay Genç Döşemealtı’nda oy kaybı yaşadı. Eğer Cumhur İttifakı devreye girer ve MHP ile Ak Parti Döşemealtı’nda tek aday gösterirse ilçedeki tüm dengeler değişir. Geçtiğimiz haziran ayında yapılan seçimde Cumhur İttifakı Döşemealtı’nda yüzde 44.36 oy alırken bu oyun yüzde 33’ü Ak Parti’ye aitti.  Millet İttifakı ise yüzde 47.7 oy aldı. Bunun yüzde 29’u CHP’ye aitti. Bu sonuçlara göre CHP için Döşemealtı’nda ittifak yapmak önemli.

KONYAALTI

Alveroğlu’nun, “Gönlümde yatan aslan” dediği Konyaaltı’nda ise adeta kazan kaynıyor. Muhittin Böcek’in tamamen Büyükşehir’e konsantre oldu. CHP’nin Muratpaşa’da olduğu gibi Konyaaltı’nda da üstünlüğü var. Fakat Konyaaltı’nda ilçe başkanlığı yapan ardından KONGED ile iyi bir sinerji yakalayan Ahmet Alper Alveroğlu, Konyaaltı adaylığını istiyor. Alveroğlu’nun Konyaaltı adaylığını işaret ederken söylediği, “Kazanamayacağım yarışa girmem” sözü dikkate alınmalı… İddialı bir söz… Bekleyip göreceğiz.
 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok