Antalya
18.04.2018
A

Kemer, Antalya’mızın ve ülkemizin en güzel doğasına sahip turizmde en önde gelen ilçelerinden biri. En önemli özelliği planlı turizmin hayata geçtiği ilk yer olmasıdır.1980’e kadar kapasitesi oranında misafir (turist) kabul ediliyormuş. Hem çevre kirliliği açısından hem de ekonomik planlar açısından keşke aynı şekilde devam etseydi.

Şimdi esas meseleye gelelim. Kemer’in en işlek caddelerinden biri olan Liman Caddesi uzun süredir inşaat halinde. Gidip yerinde görme fırsatı buldum. Turizmin yoğunluğu başlamadan inşaatın bitmesi gerekiyordu. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül , Menderes Türel’e Mart ayına kadar bitirecektiniz ben sizi 15 Nisan’da Liman Caddesinde çay içmeye bekliyorum demişti. 15 Nisan geçti ne çay içmeye gelen olmuş ne de inşaatı bitiren. Bu kadar güzel bir cadde ancak bu kadar kötü yapılabilirdi. İtfaiye giremeyecek şekilde dizayn edilen yoldan tutun hiçbir yeşillik dikilecek yerin olmamasına kadar herşey fiyasko. Kime peşkeş çekildiği belli olmayan taşlar vs. Zaten turizm esnafı dış politikalar sonucu kan ağlarken bir de  bitmek bilmeyen inşaatla esnafa bir balta da Antalya Büyükşehir Belediyesi vurmuş. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül her fırsatta dile getiriyor. Kemer ilçesi Büyükşehir’e yılda 400 milyon para ödüyor, gördüğü hizmet ortada...

Başkan Gül öncülüğünde, CHP Myk üyesi Antalya milletvekili Çetin Osman Budak , il başkanı Ahmet Kumbul ve yönetimi, Kemer ilçe başkanı Hüsnü Ünal ve yönetimi, Muratpaşa ilçe başkanı Hasan Şahin farkındalık yaratmak için liman caddesi esnafını ziyaret ederek şikayetleri dinlediler.

Başkan Gül,6 ayda Kemer’de Türkiye’nin en lüks oteli dikiliyor, bir yol düzenlemesi bitmiyor derken aslında hizmet kalitesi açısından

düşünülecek çok konu var demek istiyor. Çetin Osman Budak ise duruma ekonomik açıdan, dış politikaların iflasından bahsederek neden bu durumda olduğumuzu anlatmaya çalıştı. Yaşadıklarımızın bir neden değil sonuç olduğunu açık açık ifade etti.

...

Bence bu sorun yalnızca Kemer esnafının sorunu değildir. Turizm esnafı para kazanmazsa Antalya’da çok ciddi maddi kriz ortaya çıkar . Birçok il ve ilçeden çalışmaya gidenler iş bulamaz. Bundan Muratpaşa halkından Konyaaltı halkına , Kepez’den Döşemealtına birçok esnaf ve işçi yara alır. Ekonomi birbirine bağlı bir zincirdir.Bir halkası koparsa artık bir anlam ifade etmez.

...

Sonuç odaklı, halkın yararına yapılan her eleştiri bence anlamlıdır. Bu eleştirileri muhalefet olarak algılamak şehrimizi ve ülkemizi her geçen gün karanlığa itmekten başka bir işe yaramaz.

Şimdiye kadar Menderes Türel’e sorduğum hiçbir soruya yanıt alamadım. Ben üzerime düşeni yapayım. Karar sizin Menderes başkan.Ancak Kemer esnafının yaralarını sarmanız için artık çok nedeniniz var. Seçimler yaklaşıyor. Benden demesi...

Paylaş
ETİKETLER:
Yok