Antalya
16.04.2018
A

Muratpaşa Belediyesi’nin yaptığı Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi hızla yükseliyor. Yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olan ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (AESOB) eski başkanı merhum Abdullah Sevimçok adını taşıyan merkezin 8 bin 666 metrekare kapalı alanı bulunuyor. Merkezde, 163 dernek odası, 12 çok amaçlı eğitim ve toplantı salonu, mutfak sanatları akademisi, yöresel ürünler çarşısı, yemekhane, yarı açık toplantı ve etkinlik alanıyla birlikte kapalı otopark ve 500 kişilik konferans salonu bulunuyor.

Proje başarılı. Dün tanıtım toplantısı yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da oradaydı. Gözler AESOB’u Sevimçok’tan devralan Adlıhan Dere’yi aradı. Malum köfte krizinde gitmedik köfteci bırakmamış, ağzına attığı koca koca lokmalarla poz vermişti Dere. Esnaf için bu kadar duyarlı olan birinin yine esnaf için önemli bir yerin tanıtımında olmaması garipti. Garipliğin ötesinde eksiklikti. Bir kere merkezin adı Dere’den önceki başkanın ismini taşıyor. Bu bile oraya gitmesi için yeterli bir sebep. Herhalde köftecilerden hala çıkamadı Dere. Her neyse…

BİR MAÇIN ANATOMİSİ

 

Davut Çetin Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nı yeniden kazandı. Seçimden çok Davut Çetin’i AKP’nin; rakibi Ali Bahar’ı ise CHP’nin desteklediği kulislerde konuşuldu. Bu iddialar örtbas edilse de dünkü Antalyaspor-Konyaspor maçında polemik yaratacak türden pozlar verildi. Davut Çetin stadyum girişinde CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile yan yana poz verirken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile sarmaş dolaş görüntülendi.

"

Aynı Davut Çetin, tribünde Vali Münir Karaloğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte izledi maçı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ise kale arkası tribünde 07 Gençlik Taraftar Grubu ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ile maç keyfini yaşadı. Budak istese protokolde yerini alabilirdi ama o taraftarın içinde olmayı tercih etti.  Futbola siyaset karıştı mı karışmadı mı yorum sizin. Maç mı? 0-0  bitti. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok