Güvenlik görevlisi okuyarak kekemeliği yendi | Körfez Gazetesi
Denizde inek ölüsü

Denizde inek ölüsü

KONYSİAD’dan iftar çadırı

KONYSİAD’dan iftar çadırı

Antalya’da Ramazan coşkusu

Antalya’da Ramazan coşkusu

Sokaklar bayraklarla donatıldı

Sokaklar bayraklarla donatıldı

İsrail saldırısını lanetliyoruz

İsrail saldırısını lanetliyoruz

Güvenlik görevlisi okuyarak kekemeliği yendi
Güvenlik görevlisi okuyarak  kekemeliği yendi

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Örnek Okur Projesi çerçevesinde ocak ayı örnek okuru seçilen Fatih Anadolu Lisesi güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz’e, Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Kaymakamlık makamındaki törene, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay ve Manavgat Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Coşkun Sökmen de katıldı. Kaymakam Mustafa Yiğit, […]

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Örnek Okur Projesi çerçevesinde ocak ayı örnek okuru seçilen Fatih Anadolu Lisesi güvenlik görevlisi Arif Bozkurt Cengiz’e, Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Kaymakamlık makamındaki törene, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay ve Manavgat Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Coşkun Sökmen de katıldı. Kaymakam Mustafa Yiğit, Arif Bozkurt Cengiz’i tebrik ederek, kitap okuma alışkanlığının bir ömür devam etmesini diledi. Kaymakam Yiğit, Cengiz’e okuduğu kitaplarla ilgili sorular da sorarak bilgi aldı.

KEKEMELİKTEN KURTULDU

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay da Arif Bozkurt Cengiz’in ‘ocak ayı örnek okuru’ seçilmesinde en büyük etkenin kekeme olmasına rağmen kitap okumayı devam ettirerek kekemeliği yenmesi olduğunu belirtti. Arif Bozkurt Cengiz’in kekeme olmasına rağmen, kitap okumayı alışkanlık haline getirmesinin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Müdür Oktay, “Arkadaşımız kitap okumayı alışkanlık haline getirerek zaman içerisinde kekemelikten kurtuldu. Bu özelliğiyle düzenlediğimiz örnek okur projesinde ocak ayının örnek okuru seçilmeyi hak etti” dedi.

KEKEMELİĞİ ÇALIKUŞU’YLA YENDİ

Kitap okumanın kendisi için bir yaşam kaynağı olduğunu söyleyen Arif Bozkurt Cengiz, “Okuduğum her kitap yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kitap insanları, yaşamı, doğayı, yaşayan canlıları duygu ve düşünceleri daha iyi anlamamı sağlıyor. Ben Çalıkuşu romanını okuyarak kekemeliği yendim” diye konuştu. (DHA)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
ilan
ARŞİV
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz